همه پیراهن‌های عجیب اتلتیکو؛ رنگهای دیگر روخی‌بلانکا

باشگاه اتلتیکو مادرید به روخی‌بلانکا مشهور است؛ سرخ و سفید به زبان اسپانیایی. ولی اتلتیکو در تاریخ خود پیراهن‌هایی به رنگها و طرحهای دیگر هم به تن کرده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اتلتیکو مادرید سومین تیم پرطرفدار فوتبال اسپانیا بعد از رئال مادرید و بارسلونا، لقب روخی‌بلانکا را یدک می‌کشید، سرخ و سفیدها. با اینحال تیم تاریخی شهر مادرید در طول سالهایی که از فعالیتش می‌گذرد گاه پیراهن‌های به رنگهای دیگر هم به تن کرده و گاهی با تغییر در طرح سنتی راه‌راه پیراهن خود هوادارانش را خشمگین کرده. در این گزارش، نگاهی می‌اندازیم به بعضی از عجیب‌ترین لباسهایی که اتلتیکو در تاریخ خود پوشیده است.

پیراهن دوم فصل ۱۹۵۵-۱۹۵۶. پیراهنی یک‌سره سفید که با توجه به دشمنی بین اتلتیکو و رئال مادرید پوشیدن آن بسیار عجیب به نظر می‌رسد. البته اتلتیکو در فصل ۱۹۲۸-۱۹۲۹ هم اینچنین پیراهنی به تن کرده بود ولی پوشیدن پیراهن یکسر سفید برای اتلتیکو به همین دو مورد خلاصه می‌شود.

پیراهن دوم فصل ۱۹۷۳-۱۹۷۴. فصلی که اتلتیکو با ستاره‌های بزرگی مثل لوئیس آراگونس به فینال جام باشگاه‌های اروپا رسید و در مقابل بایرن مونیخ ایستاد.

پیراهن دوم باشگاه در اوایل دهه ۹۰. پیراهن عجیبی که رنگ قرمز در آن غالب است و هرگز نتوانست مورد توجه هواداران اتلتیکو قرار گیرد.

پیراهن فینال کوپا دل‌ری فصل ۱۹۹۵-۱۹۹۶. پیراهنی که اتلتیکو در آن فینال مقابل بارسلونا به تن کرد و طرح راه‌راه همیشی روخی‌بلانکا را با تغییری خاص همراه کرده بود.

پیراهن یادبود صد سالگی باشگاه در سال ۲۰۰۳. طرح استادیوم خانگی تاریخی اتلتیکو، ویسنته کالدرون، بر جلوی این پیراهن دیده می‌شود. استادیومی که حالا دیگر استفاده نمی‌شود و واندا متروپولیتانو جای آن را گرفته است.

پیراهن دوم فصل ۱۹۹۶-۱۹۹۷

پیراهن فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۲. اتلتیکو مادرید در آن سال برای اولین بار پیراهن زردرنگ پوشید ولی این اتفاق در سالهای بعدی هم تکرار شد.

پیراهن دوم فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۵. پیراهن سورمه‌ای رنگ با تبلیغ فیلم اسپایدرمن بر روی سینه‌اش!

پیراهن اول فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷. اتلتیکو در آن سال طرح سنتی راه راه سفید و سرخ را کنار گذاشته و با این طرح به میدان رفت. طرحی که با اعتراض شدید هواداران برای سالهای بعد کنار گذاشته شد.

پیراهن اول فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸. پیراهنی که اتلتیکو سعی کرد با حفظ طرح راه‌راه، با اولویت دادن به قرمز طراحی کند ولی این طرح جدید هم با اعتراض شدید هواداران مواجه شد و برای سالهای بعدی کنار گذاشته شد.

بیشتر بخوانید:
رسمی؛ خداحافظی قاتل بارسلونا از دنیای فوتبال
تخفیف بزرگ ستاره آلمانی به بایرن مونیخ
تمدید قرارداد نویر چگونه به بارسلونا کمک می کند؟

تگ ها


فوتبال جهان اتلتیکو مادرید پیراهن اتلتیکو مادرید فوتبال