همه چالش های کریم بنزما در فصل ۲۱-۲۰۲۰

کریم بنزما فصل پیش رو هم امید اول گلزنی رئال مادرید محسوب می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پس از جدایی کریستیانو رونالدو از رئال در تابستان ۲۰۱۸ بار گلزنی رئال مادرید روی دوش کریم بنزما افتاد و ستاره فرانسوی نیز به خوبی توانسته این مسئولیت را برعهده بگیرد. او فصل گذشته که با قهرمانی رئال در لالیگا به اتمام رسید، پشت سر مسی دومین گلزن برتر بازی ها شد و با گل هایش نقش مهمی در قهرمانی شماره ۳۴ رئال ایفا کرد.

تابستان امسال رئال مهاجمی جدید را به خدمت نگرفت و کریم همچنان گزینه شماره یک کادر فنی در خط تهاجمی محسوب می شود. این یازدهمین سالی است که بنزما در عضویت رئال قرار دارد و چالش های جالبی پیش در فصل ۲۱-۲۰۲۰ پیش روی اوست.

بیشترین تعداد بازی برای رئال به عنوان بازیکن خارجی

این عنوان در اختیار روبرتو کارلوس با ۵۲۷ بازی قرار دارد و به نظر می رسید مارسلو جدی ترین تهدید برای اسطوره برزیلی باشد اما با افت مارسلو و روند یکنواخت بنزما در دو سال گذشته، ستاره فرانسوی تعداد بازی هایش را به ۵۱۳ در مقابل ۵۰۹ مارسلو رساند. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، کریم می تواند امسال رکورد کارلوس را به خود اختصاص دهد به خصوص که مارسلو حالا نیمکت نشین فرلاند مندی است.

کریم می تواند با گذر از رکورد ۵۵۹ بازی میچل به جمع ده بازیکن با بیشترین تعداد بازی برای رئال هم برسد.

گذر از رکورد گلزنی سانتیانا

کریم بنزما پنجمین گلزن برتر تاریخ رئال مادرید است. او ۲۴۹ گل برای رئال به ثمر رسانده و با زدن ۴۲ گل دیگر، از رکورد سانتیانا گذر کرده و به رده چهارم خواهد رسید.

رسیدن به جمع سه گلزن برتر تاریخ لیگ قهرمانان

بنزما پس از رائول گونزالس در رده چهارم بهترین گلزنان تاریخ لیگ قهرمانان قرار دارد. او ۶۵ گل زده و با زدن هشت گل دیگر، از رکورد رائول گذر کرده و به مسی نزدیک خواهد شد. رونالدو بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان است و البته کریم تهدید روبرت لواندوفسکی را نیز حس می کند. ستاره بایرن با او ۷ گل فاصله دارد و در رده پنجم ایستاده است.

کسب پنجمین عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان

بنزما با رئال ۴ بار فاتح لیگ قهرمانان شده و اگر امسال هم بتواند با رئال عنوان قهرمانی را کسب کند، به رکورد کریستیانو رونالدو، پائولو مالدینی، کاستاکورتا و دی استفانو خواهد رسید.

رسیدن به رکورد ۷۰۰ بازی در سطح باشگاهی

بنزما با پیراهن لیون و رئال در مجموع ۶۶۱ بار  به میدان رفته و با ۳۹ بازی دیگر، به رکورد ۷۰۰ بازی دست خواهد یافت.

رکورد گلزنی و پاس گل در لالیگا

کریم با ۵ پاس گل دیگر در لالیگا به رکورد ۱۰۰ پاس گل می رسد و با زدن ۳۱ گل دیگر نیز به رکورد ۲۰۰ گل در این رقابت ها دست خواهد یافت.

بیشتر بخوانید:

ٰبه خاطر بنزما ترجیح دادم پیشنهاد لیون را رد کنم!

رویای ما بازگرداندن کریم بنزما به لیون است

 

تگ ها


فوتبال جهان کریم بنزما رئال مادرید فوتبال