همه‌چیز درباره استراماچونی؛ خوش‌تیپ، هجومی، ناکام!

آندرا استراماچونی جدیدترین گزینه هدایت استقلال است....

پس از مطرح شدن اسامی فراوان برای نیمکت استقلال حالا جدی‌ترین گزینه، مربی جوان و سابق تیم اینترمیلان است.
به گزارش مدال، جدیدترین گزینه  هدایت استقلال آندرا استراماچونی ۴۳ ساله، در شهر رم متولد شده است. او تنها ۲ فصل (۹۴/۹۵) در بولونیا بازی کرد و به دلیل مصدومیت  فوتبال را در ۲۰ سالگی کنار گذاشت و به تحصیل پرداخت. استرا دارای مدرک حقوق از دانشگاه ساپینزا رم است اما بعد از دریافت مدرک حقوق، کار حرفه‌‌ای خود را در فوتبال و آکادمی رم آغاز کرد.
پس از فتح چند جام محلی، هدایت تیم زیر ۱۹ سال اینترمیلان را بر عهده گرفت و این تیم را به قهرمانی اروپا رساند تا جزو گزینه‌های جدی اینتر برای سرمربیگری به شمار بیاید زیرا تیم بزرگسالان اینتر، فصل خوبی را پشت سر نگذاشته بود.
اینترمیلان در فصل ۲۰۱۱/۱۲ ابتدا گاسپرینی را روی نیمکت داشت که به دلیل کسب نتایج ضعیف کنار گذاشته شد. در ادامه رانیری سرمربی شد و او هم نتایج خوبی نگرفت تا استراماچونی در ۹ بازی آخر هدایت نرآتزوری را بر عهده گیرد و با کسب ۱۷ امتیاز، اینتری‌ها را به لیگ اروپا برساند که نتیجه خوبی به حساب می‌آمد.
این نتایج باعث شد تا موراتی رسما هدایت اینتر را برای یک فصل به استراماچونی بسپارد اما نتیجه کار فاجعه بود! اینتر ۲۰۱۲/۱۳ با حضور بازیکنانی چون کاسانو، میلیتو، پالاسیو، کامبیاسو، زانتی، چیوو و ... در ۳۸ بازی تنها ۱۶ برد به دست آورد و در رتبه نهم (پایین‌تر از کاتانیا) قرار گرفت. آن‌ها در نیمه‌‌نهایی جام حذفی رفت و برگشت مقابل رم شکست خوردند و در اولین مسابقه حذفی لیگ اروپا در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل تاتنهام شکست خوردند و از جام کنار رفتند. تنها دستاورد استرا، شکست یوونتوس در تورین و شکستن رکورد این تیم بود.
حضور در اینتر مهم‌ترین اتفاق کاری او بود زیرا او پس از اینتر هدایت اودینزه را بر عهده گرفت اما در ۴۱ بازی میانگینی ۱.۱۵ امتیازی ثبت کرد که آماری بسیار ضعیف بود. او پس از اودینزه هدایت پاناتینایکوس را در آبان ۹۴ بر عهده گرفت و آن‌جا هم با میانگین ۱.۵۴ امتیاز از ۵۲ بازی کنار گذاشته شد. آخرین تجربه استراماچونی حضور در اسپارتاپراگ بود که تنها ۱۰ ماه دوام داشت زیرا در ۲۳ بازی تنها ۱۰ برد به دست آورد و هواداران اسپارتا برایش بنری به شکل بلیت بازگشت به ایتالیا را به نشانه اعتراض، در ورزشگاه برافراشتند.
استراماچونی آخرین بار اسفندماه سال گذشته روی نیمکت اسپارتا پراگ نشسته و پس از آن هدایت تیم دیگری را بر عهده نگرفته است. او به کار با جوانان مشهور است و بهترین عملکرد وی هم با آکادمی اینتر اتفاق افتاده و شاید همین مسئله هواداران  استقلال را امیدوار کند. ۴۵۱ سیستم محبوب استراست زیرا بارها در این سال‌ها از ۴۲۳۱ و ۴۳۲۱ استفاده کرده است. البته او چندین بار هم سیستم‌ ۳ دفاعه را امتحان کرده اما نتیجه نگرفته است. سبک فوتبالی او برخلاف مربیان ایتالیایی، تهاجمی است و اینتر تحت هدایت او در ۶۵ بازی ۱۱۰ گل به ثمر رساند و البته ۹۸ گل دریافت کرده که نشان می‌دهد تیم‌های او بنیان دفاعی مناسبی ندارند.
مهم‌ترین مسئله می‌تواند دستمزد او باشد زیرا آخرین قرارداد استراماچونی با اسپارتاپراگ ۲ ساله و به ارزش سالیانه ۱.۵ میلیون یورو امضا شده بود.

بیشتر بخوانید: دیدار استقلالی‌ها با استراماچونی

تگ ها


اینتر میلان سرمربیگری استقلال اسپارتاپراگ استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال