همه چیز درباره توپ‌های جدید جام ملت‌های آسیا

مراسم قرعه کشی جام ملت های آسیا 2019 در امارات سوای از معرفی تیم های حاضر در گروه های شش گانه یک پیام ویژه هم برای فوتبالی های قاره کهن داشت آن هم این که از اول سال 2019 تمام رقابت های رسمی زیر مجموعه کنفدراسیون آسیا با توپ های جدید ساخت شرکت مطرح ژاپنی برگزار خواهد شد، تصمیمی که به سلطه دو دهه ای برند مطرح نایکی در آسیا پایان خواهد داد ......

مراسم قرعه کشی جام ملت های آسیا 2019 در امارات سوای از معرفی تیم های حاضر در گروه های شش گانه یک پیام ویژه هم برای فوتبالی های قاره کهن داشت آن هم این که از اول سال 2019 تمام رقابت های رسمی زیر مجموعه کنفدراسیون آسیا با توپ های جدید ساخت شرکت مطرح ژاپنی برگزار خواهد شد، تصمیمی که به سلطه دو دهه ای برند مطرح نایکی در آسیا پایان خواهد داد.
شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز قبل از قرعه کشی جام ملت های آسیا قراردادی طولانی مدت و وسوسه کننده با مالک شرکت ژاپنی Molten Corporation به امضا رساند که براساس این قرارداد تجهیزات ورزشی این شرکت از جمله توپ های فوتبال با جدیدترین تکنولوژی ساخت در مسابقات رسمی ملی و باشگاهی آسیا از جمله جام ملت های 2019 مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
تامیاکی رئیس شرکت Molten بعد از امضای این قرارداد مدعی شد توپ های جدید که سازگار با محیط زیست تولید شده است از این پس در تمام رویدادهای مهم afc از جمله جام ملت ها، فوتسال قهرمانی آسیا مردان و بانوان، لیگ قهرمانان و ای اف سی کاپ، رقابت های قهرمانی زیر 23 سال، جوانان و نوجوانان در دو بخش مردان و زنان مورد استفاده قرار خواهد گرفت که اولین تورنمنت هم رقابت های قهرمانی جام ملت های آسیا از 5 ژانویه 2019 خواهد بود که بیش از دو میلیارد نفر بیننده تلویزیونی خواهد داشت.
شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت:« ما خوشحالیم شرکت Molten به عنوان تامین کننده مسابقات رسمی از این پس در رده ملی و باشگاهی با ما خواهد بود. این همکاری قابل توجه است زیرا نه تنها باعث بالا رفتن کیفیت رقابت ها در آسیا می شود بلکه یکی از بهترین تولید کننده های توپ آسیا در جهان را معرفی می کند. ما بسیار هیجان زده هستیم تا با تامین کننده توپ فوتبال در سطح جهانی همکاری کنیم و امیدواریم که همکاری با رقابت های پیش رو افزایش یابد».
تامیاکی رئیس شرکت ژاپنی نیز گفت:« در Molten، ما به طور مداوم در حال تلاش برای تولید تجهیزات مطلوب با بهترین کیفیت ورزشی از طریق تکنولوژی نوآورانه هستیم. از طریق این مشارکت جدید، ما متعهد به همکاری با AFC برای ارائه فوتبال از بالاترین کیفیت برای حمایت از رشد و توسعه فوتبال در آسیا خواهیم بود به همین خاطر بهترین محصول مان را در اختیار فوتبالی های قاره قرار خواهیم داد».
 شرکتMolten  با تکمیل تلاش های AFC برای تقویت زیرساخت های فوتبال و سیستم زیست محیطی در قاره کهن  توپ های مسابقات جام ملت های آسیا و فصل آینده لیگ قهرمانان را در تایلند و چین تولید خواهد کرد که در سیستم مد نظر این شرکت برای تولید توپ ها قرار است از مواد تهیه شده از زباله ها در راه حفظ محیط زیست بهره برداری شود.
Molten به تازگی قرارداد سه ساله به عنوان تامین کننده رسمی مسابقات لیگ اروپا از 2018 تا 2021 امضا کرده است. آنها همچنین شریک جهانی و تامین کننده رسمی مسابقات فدراسیون بین المللی بسکتبال FIBA  و فدراسیون بین المللی هندبال IHF معرفی شده اند و با این شرایط موفق شدند نظر مثبت afc برای پایان دادن به قرارداد پر سود با نایکی آمریکا در راه تامین توپ های مورد استفاده در سطح قاره را جلب کنند، قراردادی که گفته می شود سالیانه بالغ بر میلیون ها دلار سود نصیب کنفدراسیون فوتبال در راستای رشد و پیشرفت فوتبال آسیا خواهد کرد.

تگ ها


فوتبال