همه چیز درباره جام بین‌المللی قهرمانان ICC 2019 + برنامه بازی‌ها

تورنمنت جام بین‌المللی قهرمانان ۲۰۱۹ یا ICC هر ساله با حضور بهترین تیم‌ها برگزار می‌شود. ICC 2019 نیز از امروز با دیدار فیورنتینا و چیواس آغاز خواهد شد....

یکی از مهم‌ترین رقابت‌های باشگاهی ICC است که هر سال در فصل تابستان، با حضور بهترین تیم‌های دنیا برگزار می‌شود که امسال هم ۱۲ تیم در این تورنمنت حضور خواهند داشت. مارکا نگاهی به این تورنمنت دوستانه داشته و ۵ نکته مهم ازInternational Champions Cup 2019 را برای فوتبال‌دوستان بررسی کرده است.
۶ کشور میزبان
چین، آمریکا، ولز، انگلیس، سنگاپور و سوئد کشور‌هایی هستند که میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده خواهند داشت. مسابقات امسال در ۱۶ استادیوم برگزار می‌شود.
مهمان غیر اروپایی
میلان، آرسنال، اتلتیکو مادرید، بنفیکا، بایرن مونیخ، فیورنتینا، اینترمیلان، یوونتوس، منچستریونایتد، رئال مادرید و تاتنهام نماینده‌های یوفا در این تورنمنت هستند اما امسال این رقابت‌ها یک مهمان غیر اروپایی به نام چیواس گوادالاخارا از مکزیک خواهد داشت.
دوره قبل چگونه برگزار شد؟
آخرین دوره این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۸ و با قهرمانی تاتنهام برگزار شد. تاتنهامی‌ها در ۳ بازی خود توانستند ۲ برد و یک تساوی کسب کنند و با تفاضل گل بهتر خود بالاتر از اینترمیلان و دورتموند قهرمان شوند. دوره قبل این بازی‌ها با حضور ۱۸ تیم برگزار شد که هر تیم ۳ بازی انجام می‌داد و در نهایت امتیاز این دیدارها در جدول کلی محاسبه می‌شد. هر برد در وقت قانونی ۳ امتیاز و برد در ضربات پنالتی ۲ امتیاز داشت. از نکات جالب دوره قبل می‌توان به دیدار منچستر و میلان اشاره کرد که ۱۱ پنالتی داشت و در نهایت یونایتد پیروز آن دیدار شد. در جدول نهایی دوره قبل، اتلتیکو در رده ۱۷ و بارسا در رتبه ۱۸ قرار گرفتند.
شروع مسابقات
امسال دیدار افتتاحیه بین فیورنتینا و چیواس روز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه برگزار خواهد شد. ۱۹ مرداد هم آخرین دیدار این رقابت‌ها بین یوونتوس و اتلتیکو مادرید برگزار می‌شود. از مهم‌ترین دیدارهای این رقابت‌ها می توان به دربی شهر مادرید و بازی بین اینتر و یوونتوس اشاره کرد.
رقابت‌های بانوان
این بازی‌ها مختص مردان نیست و امسال ۴ تیم از فوتبال بانوان هم به صورت تورنمیت ۴ جانبه رو در روی هم قرار می‌گیرند. اتلتیکومادرید، منچسترسیتی، لیون و کارولینای شمالی تیم‌های شرکت کننده در این بازی‌ها هستند.
برنامه بازی‌ها:
۲۵ تیر: فیورنتینا – چیواس 
۲۷ تیر: آرسنال – بایرن
۲۹ تیر: منچستر – اینترمیلان 
۳۰ تیر: بنفیکا – چیواس
۳۰ تیر: آرسنال – فیورنتینا
۳۰ تیر: بایرن – رئال مادرید
۳۰ تیر: یوونتوس – تاتنهام
۲ مرداد: رئال مادرید – آرسنال
۲ مرداد: چیواس – اتلتیکومادرید
۲ مرداد: بایرن – میلان
۲ مرداد: یوونتوس – اینترمیلان
۳ مرداد: فیورنتینا – بنفیکا
۳ مرداد: تاتنهام – منچستریونایتد
۵ مرداد: رئال مادرید – اتلتیکومادرید
۶ مرداد: میلان – بنفیکا
۱۲ مرداد: منچستریونایتد – میلان
۱۳ مرداد: تاتنهام – اینترمیلان
۱۹ مرداد: اتلتیکومادرید - یوونتوس

بیشتر بخوانید:

نقل و انتقالات اروپا؛ دوشنبه ۲۴ تیر

تگ ها


ICC2019 جام بین‌المللی قهرمانان بازی‌های دوستانه تاتنهام بایرن مونیخ رئال مادرید اتلتیکو مادرید یوونتوس اینتر میلان بنفیکا UEFA Champions League فوتبال