همه چیز درباره نقل‌وانتقالات زمستانی اروپا؛ شکست پی‌‎اس‌جی، برد میلان

مهمترین برنده پنجره زمستانی فوتبال اروپا بدون شک میلان بود. آنها بدون هیچ شک و تردیدی با دوجابهجایی تبدیل ب ......

مهمترین برنده پنجره زمستانی فوتبال اروپا بدون شک میلان بود. آنها بدون هیچ شک و تردیدی با دوجابهجایی تبدیل ب ...

مهمترین برنده پنجره زمستانی فوتبال اروپا بدون شک میلان بود. آنها بدون هیچ شک و تردیدی با دوجابه‌جایی تبدیل به بهترین تیم در نقل وانتقالات زمستانی شدند. برگرداندن ایگواین به تورین – که در صورت ماندگاری در میلان هزینه‌ای 37میلیون یورویی روی دست باشگاه می‌گذاشت – تصمیمی جسورانه بود. مهاجم آرژانتینی در تابستان با کلی سروصدا به میلان آمد. هرچند در هفته‌های اول ایگواین گل‌های حساسی برای میلان زد، اما افت عجیب او در ماههای اخیر همه را در میلان نگران کرده بود. میلانی‌ها مهاجم شماره 9 را فروختند و این جای خالی را با کریستف پیاتک پر کردند. لهستانی 23 ساله‌ای که این فصل در جنوا درخشش عجیبی داشته است. پیاتک تا 8ماه پیش در کشور خودش، لهستان و لیگ داخلی این کشور بازی می‌کرد، اما ظرف چندماه تبدیل به مهمترین رقیب کریس رونالدو برای کسب آقای گلی سری آ شد. پیاتک که با 35میلیون یورو در ژانویه راهی میلان شد و در اولین 90دقیقه‌ای که برای میلان به زمین رفت، دوگل به ناپولی زد تا تیمش را به مرحله بعد جام حذفی برساند. بعد از مصدومیت طولانی‌مدت لوکاس بیلیا، مدیران میلان به فکر جانشین او افتادند و لوکاس پاکتای 21 ساله برزیلی و همه‌کاره‌ باشگاه فلامنگو در این فصل را جذب کردند تا در پنجره زمستانی دونقطه ضعف تیم را به بهترین شکل ممکن ترمیم کرده باشند.

در اردوی بدترین تیم نقل‌وانتقالات زمستانی اما تصمیمات دیگری گرفته شد. پاریسن ژرمن ترانسفر زمستانی 2019 را با جذب لئاندرو پاردس از زنیت سن پترزبورگ شروع کرد. هافبک 40میلیون یورویی که مدیران چلسی را هم مشتری‌‎اش می‌دید. ورود پاردس قرار است مشکلات اساسی تیم توخل در میانه زمین را رفع کند. مصدومیت بلندمدت مارکو وراتی و کنار گذاشته شدن آدرین رابیوت به خاطر تمدید نکردن قرارداد، بحرانی ساخته بود که پاریسی‌ها از دنی آلوز در مرکز زمین استفاده می‌کردند. نکته اما این است که پاردس، انتخاب اول پی اس جی نبود. آنها در روزهای اول دنبال فرانکی دی یونگ، هافبک مستعد باشگاه آژاکس رفتند، اما در راه جذب او مغلوب بارسلونا شدند. هدف دوم گاناگی، هافبک اورتون بود که باز هم ناکام ماندند و در نهایت پاردس را جذب کردند تا شک و تردیدها درباره کیفیت خط میانی تیم توخل در دیدار حساس برابر منچستر یونایتد، چالش برانگیز باشد.

در نهایت پاریسن ژرمن بدون پیدا کردن یک مهره موثر برای خط میانی و البته جای خالی نیمار که دیدارهای حساس لیگ قهرمانان را از دست داده است، باید برای قهرمانی در این تورنمنت رقابت کنند؛ اتفاقی که بعید است با توجه به رقبای قدری مثل بارسلونا و یوونتوس و سیتی برای آنها عایدی خاصی داشته باشد.