همه‌چیز درباره نقل و انتقالات لیگ‌برتر انگلیس؛ لاکچری‌های اروپا

با به پایان رسیدن فصل نقل و انتقالات اروپا، تصمیم گرفتیم نقل و انتقالات لیگ‌های معتبر اروپایی را بررسی کنیم....

با به پایان رسیدن فصل نقل و انتقالات اروپا، تصمیم گرفتیم نقل و انتقالات لیگ‌های معتبر اروپایی را بررسی کنیم.

فصل نقل و انتقالات اروپا روز گذشته به پایان رسید و هر تیم سعی داشت با خرید و فروش‌ها به درآمدزایی و پیشرفت مد نظر خود برسد. قصد داریم نفرات مهم جا به جا شده در تیم‌های مهم لیگ‌های معتبر اروپایی را بررسی کنیم.
در لیگ برتر انگلیس امسال تیم‌ها کمتر از سال‌های قبل دست به خرید سوپراستارها زدند و تیمی مانند سیتی هم کمتر خرج کرد. فصل گذشته سیتیزن‌ها توانستند قهرمان لیگ برتر شوند و لیورپول دوم شد و حالا به نظر می‌رسد با وجود کم‌کار بودن آن‌ها در فصل نقل و انتقالات، همچنان فاصله زیادی بین این دو تیم و سایر باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر وجود دارد.
باهم شرایط «بیگ سیکس» لیگ جزیره را بررسی می‌کنیم:
آرسنال
آرسنالی‌ها همواره بودجه کمی داشته‌اند اما امسال سه خرید بسیار خوب یعنی داوید لوئیز (چلسی)، دنی سبایوس (رئال) و نیکولاس په‌په (لیل) داشتند که در طول فصل به آن‌ها کمک شایانی خواهند کرد. دیگر خریدهای آن‌ها شامیل مارتینلی (ایتوانو) ویلیام سالیبا (سنت‌اتین) کیران تیرنی (سلتیک) بود که به نظر نمی‌رسد شانس چندانی برای حضور در ترکیب آرسنال داشته باشند. 
آرسنالی‌ها در این فصل ۲۵ خروجی داشتند که البته متعصب‌ترین هواداران این تیم هم بسیاری از این بازیکنان را نمی‌شناسند زیرا اکثر این بازیکنان جوانانی هستند که به دیگر تیم‌ها قرض داده می‌شوند. مهم‌ترین جداشده‌های توپچی‌های لندن آرون رمزی (یوونتوس) پیتر چک (خداحافظی از فوتبال)، دنی ولبک (واتفورد) استفان لیش اشتاینر (اتمام قرارداد) کوشیلنی (بوردو) الکس ایووبی (ایووبی) ناچو مونرئال (رئال سوسیه‌داد) محمد الننی (بشیکتاش) و هنریک مخیتاریان (آاس رم) بودند.

 

همه‌چیز درباره نقل و انتقالات لیگ‌برتر انگلیس؛ لاکچری‌های اروپا

چلسی
آبی‌پوشان لندنی به دلیل محرومیت، تنها نظاره‌گر فعالیت دیگر باشگاه‌ها بودند و نتوانستند خرید جدید داشته‌ باشند البته آن‌ها کواچیچ که به طور قرضی در رئال حضور داشت را به استمفورد بریج برگرداندند اما هیچ خریدی نداشتند. مهم‌ترین تغییر برای آن‌ها می‌تواند نشستن لمپارد روی نیمکت‌شان باشد.
چلسی در این فصل ۳۶ بازیکن قرض داد یا به فروش رساند که مهم‌ترین آن‌ها ادن هازارد بود که به رئال پیوست. دیگر جدا شده‌های چلسی گری کیهیل (کریستال پالاس) آلوارو موراتا (اتلتیکومادرید) داوید لوئیز (آرسنال) هستند.
 آبی‌پوشان امسال جوانانی چون آبراهام و میسون مونت را در ترکیب خود قرار دادند و تا امروز نتایج خوبی هم از این اعتماد گرفته‌اند.

 

همه‌چیز درباره نقل و انتقالات لیگ‌برتر انگلیس؛ لاکچری‌های اروپا

لیورپول
نایب قهرمان فصل قبل امسال در فصل نقل و انتقالات فعالیتی نداشت و تمرکز کلوپ روی خفظ بازیکنان و هماهنگی بیشتر آنان بود نه اضافه کردن چهره‌های جدید. لیورپولی‌ها البته سپ ون‌دن‌برگ (زوله) هاروی الیوت (فولهام) و آدریان را جذب کردند و  مهم‌ترین جدا شده‌های آنان آلبرتو مورنو (ویارئال) دنیل استوریج (ترابزون) دنی اینگس (ساوتهپتون) سیمون مینیوله (بروژ) بابی دانکن (فیورنتینا) هستند.
لک‌لک‌ها در هفته‌های ابتدایی خوب کار کردند و نشان دادند اعتماد کلوپ به شاگردانش و عدم ولخرجی زیاد ممکن است حتی آن‌ها را به قهرمانی در لیگ برتر برساند.

همه‌چیز درباره نقل و انتقالات لیگ‌برتر انگلیس؛ لاکچری‌های اروپا

منچسترسیتی
نام سیتیزن‌ها مترادف با هزینه‌های زیاد و جابه‌جای‌های متعدد است اما آن‌ها امسال دست به تغییرات گسترده نزدند و بیشتر می خواستند نیمکت خود را قوی کنند. آبی‌پوشان شهر منچستر امسال رودی (اتلتیکومادرید) ژائو کانسلو (یوونتوس) اسکات کارسون (دربی کانتی) و آنجلینو (آیندهوون) را جذب کردند که احتمال می‌رود رودری ستاره این تیم در فصل آتی باشد.
سیتی چند جدایی مهم داشت. مهم‌ترین بازیکن جداشده از این تیم وینسنت کمپانی، کاپیتان آن‌هاست که به آندرلخت پیوست. فابین دلف (اورتون) دانیلو (یوونتوس) هم مهم‌‌ترین بازیکنانی هستند که دیگر لباس منچسترسیتی را برتن نمی‌کنند.
باید دید گواردیولا بدون هزینه‌های همیشگی می‌تواند بازهم موفق شود قهرمانی به دست آورد یا خیر.

 

همه‌چیز درباره نقل و انتقالات لیگ‌برتر انگلیس؛ لاکچری‌های اروپا

منچستریونایتد
شیاطین سرخ زمانی جزو ولخرج‌ترین تیم‌های لیگ برتر بود اما حالا با حضور سولسشر تنها بازیکنانش را به فروش می‌رساند و روی به جوانگرایی آورده است. مدیران یونایتد امسال تنها ۳ خرید داشتند. دنیل جیمز (سوانسی) آرون ون‌بیساکا (کریستال‌پالاس) هری مگوایر (لسترسیتی) که هر سه در هفته‌های ابتدایی ارزش خود را نشان داده‌اند.
خانه تکانی یونایتد اما در قسمت بازیکن‌های جداشده اتفاق افتاده است. آندر هررا (پاری‌سن‌ژرمن) آنتونیو والنسیا (اتمام قرارداد) روملو لوکاکو (اینترمیلان) الکسیس سانچز (اینترمیلان) کریس اسمالینگ ( رم) و متئو دارمیان (پارما) جداشده‌های یونایتد هستند که بسیاری از آنان جزو بازیکنان ثابت شیاطین سرخ بوده‌اند.
هرچند یونایتد مگوایر را با مبلغی گزاف خرید و او هم‌اکنون گران قیمت‌ترین مدافع جهان است اما روند منچستر پس از حضور مورینیو و فن‌خال کاملا تغییر کرده و دیگر نباید منتظر خریدهای گران قیمت از سوی آنان بود.

همه‌چیز درباره نقل و انتقالات لیگ‌برتر انگلیس؛ لاکچری‌های اروپا

تاتنهام
سفیدپوشان شهر لندن سال گذشته هیچ بازیکن جدیدی نخریدند اما امسال روند متفاوتی در پیش گرفتند. کیون اتت (ناتس کانتی) جک کلارک (لیدز) تونگای اندومبله (لیون) جیووانی لوسلسو (رئال بتیس) رایان سسنیون (فولهام) خریدهای جدید پوچ بودند. تاتنهام بین تیم‌های بالای جدول همیشه کمترین هزینه را کرده و بیشتر اوقات بهترین بازدهی را هم داشته است. 
مهم‌ترین خروجی‌های زنبق‌های سفید کیران تریپیر (تلتیکومادرید) انکودو (بشیکتاش) فرناندو یورنته (ناپولی) بوده‌اند. نکته جالب این است ۶ بازیکن تاتنهام به صورت رایگان از این تیم جداشده‌اند و تاتنهام هیچ منفعت مالی از این جدایی‌ها کسب نکرده است.

 

همه‌چیز درباره نقل و انتقالات لیگ‌برتر انگلیس؛ لاکچری‌های اروپا

طبق قاعده‌ای قدیمی تیم‌هایی در لیگ برتر به موفقیت می‌رسند که در فصل نقل و انتقالات خرج کرده باشند و قهرمانی‌‌های چند فصل اخیر سیتی گواه این مسئله است اما امسال هیچ‌ تیمی دست به خریدهای پرتعداد و گران قیمت نزده و همین مسئله رقابت در انگلیس را هیجان‌انگیز‌تر از پیش کرده است. فاصله لیورپول و سیتی از لحاظ فنی با دیگر تیم‌ها فرق دارد و به نظر می‌رسد این دو تیم بازهم رده‌های بالای جدول را در اختیار بگیرند. 

بیشتر بخوانید:

برنامه کامل لیگ‌برتر انگلیس ۲۰-۲۰۱۹؛ ۶ مدعی و ۱ جام

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات