همه‌چیز درباره چزاره پراندلی؛ گزینه نهایی هدایت پرسپولیس

بعد از جدایی برانکو ایوانکوویچ، سران پرسپولیس در چند روز اخیر گزینه‌های بسیاری را بررسی کرده‌اند که آخرین نام، چزاره پراندلی سرمربی سابق تیم ملی ایتالیاست...

سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا آخرین گزینه مطرح شده برای هدایت سرخ‌پوشان پایتخت است.

به گزارش خبرنگار مدال، چزاره کلادیو پراندلی سرمربی ۶۱ ساله، متولد شهر اورزینوی ایتالیاست. او در دوران بازی یک هافبک بود و سابقه بازی در تیم‌های کرمونسه، آتالانتا و یوونتوس را در کارنامه دارد. او در سال ۱۹۹۰ وارد عرصه مربیگری شد و کار خود را با مربیگری تیم جوانان آتالانتا آغاز کرد و بعد از سرمربی بزرگسالان آتالانتا شد. او تا پیش از مربیگری در فیورنتینا که او را به شهرت رساند، هدایت تیم‌هایی همچون لچه، ورونا، ونتزیا، پارما و رم را بر عهده داشت.

دوران ۵ ساله و موفق پراندلی در فلورانس باعث شد تا او هدایت تیم ملی ایتالیا را بر عهده بگیرد و از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ سکاندار آتزوری بود. او تیم بحران زده مارچلو لیپی را بعد از جام جهانی ۲۰۱۰ به دست گرفت و به عنوان نایب قهرمانی یورو ۲۰۱۲ و مقام سوم جام کنفدراسیون‌ها در سال ۲۰۱۳ دست یافت. او در حالی که تا سال ۲۰۱۶ قرارداد داشت، بعد از حذف از جام جهانی ۲۰۱۴، از سمت خود استعفا داد.

او سپس هدایت گالاتاسرای را بر عهده گرفت و پس از ۲ سال راهی والنسیا شد. او سپس به فوتبال آسیا آمده و سرمربی النصر امارات شد اما باز هم پس از یک سال هدایت جنوا در سری‌آ را عهده‌دار شد. او علیرغم تجربیات فراوان، مربی پرافتخاری محسوب نمی‌شود و در سال‌های اخیر به ندرت در تیمی ماندگار شده است. در صورتی که او هدایت پرسپولیس را بر عهده بگیرد باید شاهد دربی پایتخت با طعمی کاملاً ایتالیایی باشیم.

اخبار مرتبط:

آخرین وضعیت گزینه‌های سرمربیگری پرسپولیس

تگ ها


چزاره پراندلی فوتبال جهان افتخارات پراندلی تیم ملی ایتالیا کارنامه پراندلی سرمربی پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال