همه چیز درباره کالدرون، سرمربی جدید پرسپولیس

گابریل کالدرون تا حضور روی نیمکت تیم فوتبال پرسپولیس تنها یک امضا فاصله دارد و این اتفاق طی 48 ساعت آینده اتفاق می‌افتد....

سرمربی آرژانتینی با باشگاه پرسپولیس به توافق رسید.

به گزارش خبرنگار مدال، گابریل کالدرون آرژانتینی پس از توافق با باشگاه پرسپولیس، در انتظار امضای قرارداد رسمی و حضور در ایران است.

در ادامه نگاهی انداخته‌ایم به رزومه این مربی:

نام کامل این مربی گابریل اومبرتو کالدرون است. سرمربی 59 ساله آرژانتینی  که سابقه 23 بازی ملی و یک گل برای آلبی سلسته را در کارنامه دارد. در دوران بازی حضور در تیم هایی نظیر بتیس، پاری‌سن ژرمن را در کارنامه دارد و در سال 1994 از مستطیل سبز خداحافظی کرد. دوران مربیگری وی از سال 1997 با مربیگری در کان شروع می شود او در دوران مربیگری تیم هایی همچون عربستان، عمان و بحرین در رده ملی و باشگاه هایی مانند الاتحاد، الهلال، بن یاس، الوصل را هدایت کرده است.

گابریل کالدرون  آرژانتینی با سابقه زیاد فعالیت در تیم های حوزه خلیج فارس، نامی آشنا برای فوتبالدوستان ایرانی محسوب می شود؛ او که سابقه حضور در تیم مطرحی همچون الهلال را در کارنامه دارد، توانسته با این تیم قهرمان لیگ عربستان و جام حذفی این کشور شود. او همچنین توانسته با الاتحاد نیز قهرمانی در لیگ عربستان را تکرار کند و با این تیم به مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۹ برسد.

کالدرون که علاقه زیادی به کار در کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد، سابقه فعالیت در تیم‌هایی همچون بی یاس، الاتحاد عربستان، الوصل امارات را در کارنامه دارد. او همچنین سابقه سرمربیگری در تیم ملی، بحرین، عمان، عربستان را نیز در رزومه عملکردش گنجانده است که همه این موارد نشان می دهد تا چه حد به فوتبال غرب آسیا آشنایی دارد.

البته سوابق مربیگری کالدرون به تیمهای خاورمیانه خلاصه نمی شود و او سابقه مربیگری در تیم رئال بتیس و لوزان سوئیس و همچنین کان فرانسه را نیز در کارنامه خود دارد.

این سرمربی در سال 2012 نیز یکی از گزینه‌های اصلی سردار رویانیان برای هدایت سرخپوشان پایتخت بود و مذاکرات حضوری آقای رویانیان با کالدرون در ترکیه تا مرحله عقد قرارداد هم پیش رفت ولی در نهایت این همکاری حاصل نشد. حالا و پس از 7 سال کالدرون دوباره در یک قدمی نیمکت پرسپولیس قرار گرفته..

بررسی آمار ده سال اخیر این مربی به صورت فصل به فصل:

۲۰۱۹: بیکار
۲۰۱۸: بیکار
۲۰۱۷: اخراج از القطر
۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶: الوصل(ششم جدول)
۲۰۱۴: اخراج از بتیس(قعرنشینی)
۲۰۱۳: اخراج از بحرین(بعد از ۳بازی)
۲۰۱۲: اخراج از بن‌یاس(نهم بین ۱۲تیم)
۲۰۱۱: اخراج از الهلال
۲۰۱۰: قهرمانی با الهلال
۲۰۰۹: قهرمانی با الاتحاد

ضمنا  کالدرون از سال ۱۹۹۷ مشغول به مربیگری شده که در این ۲۲سال ۲بار قهرمان لیگ عربستان به همراه الهلال و الاتحاد شده است. در تیم‌های ملی بحرین(۳ بازی) ، عمان(۳ بازی) و عربستان(۵ بازی) سرمربی بوده که بعد از کسب نتایج ضعیف اخراج شده است.

اخبار مرتبط:

اختصاصی مدال/ باشگاه پرسپولیس با کالدرون به توافق رسید

مقام ارشد پرسپولیس تایید کرد/ کالدرون سرمربی پرسپولیس می‌شود

کالدرون، مرد یک میلیون یورویی پرسپولیس

 

تگ ها


گابریل کالدرون پرسپولیس انتخاب سرمربی پرسپولیس سرمربی پرسپولیس رزومه کالدرون کارنامه کالدرون عملکرد گابریل کالدرون افتخارات کالدرون پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال