همیلتون: برای من چیزی تمام نشده است

راننده انگلیسی تیم فرمول یک مرسدس میگوید باور دستاورد بزرگش در این رشته ورزشی برای او سخت است ......

راننده انگلیسی تیم فرمول یک مرسدس می‌گوید باور دستاورد بزرگش در این رشته ورزشی برای او سخت است.

به گزارش مدال، لوئیز همیلتون روز گذشته (یکشنبه) اگرچه گرندپری مکزیک، نوزدهمین مسابقه فصل جاری رقابت‌های فرمول یک را فتح نکرد اما کسب عنوان چهارمی هم در این مسابقه برای او کافی بود تا از لحاظ محاسباتی فاصله خود را با نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌اش در جدول رده‌بندی برترین رانندگان به میزانی غیرقابل جبران افزایش دهد.

12 امتیازی که راننده انگلیسی تیم مرسدس از این مسابقه گرفت فاصله او را با رقیب آلمانی‌اش در تیم فراری، سباستین فتل به 62 امتیاز افزایش داد و این در حالیست که تنها دو گرندپری دیگر به پایان فصل مانده است. به این ترتیب حتی اگر فتل دو گرندپری بعدی را فتح کند و همیلتون در آنها از خط پایان عبور نکند همه باز این دو راننده با هم 12 امتیاز فاصله خواهند داشت.

از این رو پنجمین قهرمانی همیلتون که پیش از این در سال‌های 2008، 2014، 2015 و 2017 نیز  این افتخار را کسب کرده بود مسجل شد. همیلتون با کسب این افتخار از حیث کسب تعداد قهرمانی در رقابت‌های فرمول یک با خوان مانوئل فانیگو، قهرمان آرژانتینی سابق این رشته برابر شد و دو قهرمانی دیگر می‌خواهد به بالاترین رکورد که در اختیار میشائیل شوماخر است برسد.

همیلتون پس از مسجل شدن قهرمانی‌اش گفت:  نمی‌توانم آیا هرگز بتوانم این اتفاق را هضم کنم اما هنوز که نتوانسته‌ام. امیدوارم هرچه زودتر این اتفاق رخ دهد. امسال برای ما سالی باورنکردنی بوده است، در واقع سخت‌ترین سال از نظر ذهنی و فیزیکی.

همیلتون 33 ساله نوزدهمین گرندپری فصل را در یکی از بدترین روزهای تیم مرسدس و ضعیت‌ترین مسابقات این تیم به پایان رساند، چرا که هر دو خودروی این تیم در طول مسابقه با تایرهای‌شان مشکل داشتند.

راننده تیم مرسدس ادامه داد: در نظر خودم، امروز هم یک روز دیگر برای جنگیدن بود و من هنوز هم مسابقات دیگری دارم که باید ببرم. برای من چیزی تمام نشده است. من باید برگردم و با مهندسان و مسئولان تیم صحبت، ذهنم را آماده و از هفته آینده دوباره تمریناتم را آغاز کنم تا مسابقه بعدی را در برزیل ببریم. ما در یکی دو مسابقه اخیر مشکلاتی داشته‌ایم. من یکسری مشکلات داشتم اما خوشحالم که این مسابقه تمام شد چون واقعاً مسابقه سختی بود. در دور آخر هر لحظه نگران بودن اشتباهی بکنم و جایگاهم را از دست بدهم. با این حال من در این مسابقه قهرمان فصل نشدم. این قهرمانی حاصل یک فصل تلاش بوده است و مسابقات فوق‌العاده تیمی که همه اعضایش حامی من بودند و به من کمک کردند.

تیم مرسدس از زمان استفاده از موتورهای توربو هیبریدی در خودروهایش از سال 2014 تاکنون، هر فصل قهرمان شده است (سال 2016 نیکو رزبرگ هم‌تیمی سابق همیلتون قهرمان شد) و به همین دلیل احتمال اینکه روند قهرمانی‌های همیلتون تداوم داشته باشد و او به رکورد شوماخر برسد زیاد است. در حال حاضر همیلتون 71 گرندپری را برده و 20 پیروزی تا رکورد شوماخر فاصله دارد.

همیلتون اما می‌گوید برای فکر کردن به رکورد شوماخر خیلی زود است. او تأکید کرد: من باید سعی کنم از موفقیت‌های فعلی‌ام لذت ببرم چون شما هرگز نمی‌دانید در آینده چه چیزهایی در انتظارتان خواهد بود. خب مسلما، شما برای خودتان یکسری اهداف و مقاصدی دارید اما در حال حاضر برای من خیلی مهم است که از لحظه لذت ببرم.

تگ ها


المپیک