هندبالیست چاقی که از رونالدو ستاره تر شد!

گوتیر موومبی این روزها در کانون توجه جهانی قرار دارد. شکیل اونیل برایش پیام می فرستد و خودش می گوید بدون اندام رونالدو هم می توان درخشید....

به گزارش "ورزش سه"، گوتیر موومبی هندبالیست سنگین‌وزن کنگویی، پس از درخشش در مسابقات قهرمانی جهان هندبال مردان در مصر تبدیل به سوژه داغ شبکه های اجتماعی شده است.

او برای تیم ملی کنگو بازی می کند و گل هم می زند. با ۱.۹۲ متر قد و ۱۱۰ کیلو وزن، غیر ممکن است که توجه به سمت او جلب نشود. تا جایی که شکیل اونیل اسطوره بسکتبال آمریکا نیز برای او پیام دلگرم کننده فرستاد تا یک رویای دیگر موومبی نیز تبدیل به واقعیت شود.

خودتان امتحان کنید، زدن ۴ گل در اولین بازی تان در رقابتی مثل جام جهانی هندبال، آن هم برابر تیم ملی آرژانتینی قهرمان بازی های پان آمریکن؛ با چنین ابعادی از بدن که به ندرت می توان با آن در یک تورنمنت جهانی حاضر شد. گوتیر موومبی اما موفق به انجام این مهم شده است و تصاویر نخستین بازی اش واکنش های جهانی را به دنبال داشت. شکیل اونیل الگوی موومبی نیز برای او در شبکه های اجتماعی پیغام گذاشت.

قضیه اعداد و ارقام

در وبسایت فدراسیون جهانی هندبال، مشخصات گوتیر موومبی ۲۶ ساله متولد فرانسه، از پدری کنگویی با ۱۹۲ متر قد و ۱۱۰ کیلو وزن قید شده است اما الان تعداد کمی این مشخصات بدنی را زیر سوال می برند و کاملا در سایه درخشش موومبی قرار گرفته اند.

اکنون بسیاری می گویند این قد بلند و وزن بالا چه اهمیتی دارد وقتی او در زمین نشان داده که چه بازیکن باکیفیتی است و با قدرت و سرعت خودش، همه را شگفت زده کرده است. ۴ شوت و ۴ گل در نخستین بازی جام جهانی برابر تیمی قدرتمند مثل آرژانتین، همه پیش داوری ها را باطل کرد.

به من بگویید غول

آرژانتین بازی برابر کنگو را بد شروع کرد ولی در نهایت ۲۸-۲۲ پیروز شد. موومبی غیر قابل مهار به نظر می رسید و مدافعان آلبی سلسته به ندرت قادر به کنترل او بودند. درخشش موومبی برابر دانمارک نیز تکرار شد و او بازهم توانست ۴ گل به ثمر برساند اما کنگو در نهایت مغلوب حریف اروپایی خود شد تا اکنون برای امیدوار ماندن به صعود، نیاز به پیروزی بر بحرین داشته باشد. برای این مهم، نیاز به بهترین موومبی ممکن است. 

درخشش در دو بازی متوالی، او را در کانون توجه جهانی قرار داده است. موومبی حالا در صفحه اجتماعی خود درخواست کرده است که به او بگویند،"غول".

چنانچه خودش نوشته، او متولد شاترس فرانسه است و سپس وارد آکادمی معتبر سرتیل شد، جایی که فرصت تمرین کردن کنار بازیکنانی را پیدا کرد که اکنون برای تیم ملی فرانسه بازی می کنند. او نوشته است که برای تیم های دسته سومی و چهارمی فرانسه بازی کرده و اکنون در عضویت دروکس قرار دارد.

حمایت شکیل اونیل

قبل از شروع جام جهانی، موومبی یک هدف بیشتر نداشت. او برای دیاریو شاترس اعتراف کرده بود که تنها می خواهد از حضور در این تورنمنت لذت ببرد و هرگز تصور نمی کرد روزی بتواند در جام جهانی بازی کند و حالا می خواهد از این فرصت نهایت استفاده را ببرد اما واقعیت این است که او تمام پیش داوری ها را بر هم زده و تبدیل به یک ستاره جهانی شده است.

درخشش او برابر آرژانتین، حتی توجه شکیل اونیل شماره ۳۴ سابق باشگاه لوس آنجلس لیکرز را به همراه داشت. اونیل نیز زمانی به خاطر ابعاد بدنش به غول بسکتبال معروف بود و صاحب افتخارات زیادی شد. اونیل در پیامی ویدیویی برای موومبی به وی گفت:« شنیده ام به تو شکیل اونیل هندبال می گویند؟ چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟»

پیامی که موجی از شادی را در موومبی موجب شد و او در پاسخ به الگوی همه زندگی اش در اینستاگرام نوشت که یک رویای دیگرش به حقیقت پیوست. در ادامه این پیام آمده است:« ممنون از حمایتت شکیل اونیل. نمی دانم چه اتفاقی در حال رخ دادن است ولی پیامی برای همه دارم، اینکه رویاهای تان را زندگی کنید و برای شان بجنگید، حتی اگر اندام و فیزیک بدنی کریستیانو رونالدو را ندارید.»

تگ ها


کنگو تیم ملی هندبال کریستیانو رونالدو هندبال یوونتوس