هندرسون شماره ۱ یونایتد؛ دخیا در پایان فصل می‌رود

داوید دخیا، دروازه بان باتجربه شیاطین سرخ، در حال آماده شدن برای ترک منچستریونایتد در پایان فصل است....

به گزارش "ورزش سه"، دین هندرسون به صورت رسمی دروزاه بان شماره یک یونایتد و انتخاب اول اوله گنار سولسشر شده است و داوید دخیا قرار است در پایان فصل از منچستریوناید جدا شود. دروازه بان اسپانیایی بابت فسخ قرارداد خود مبلغی هنگفت را به عنوان غرامت دریافت خواهد کرد.

میرر گزارش کرده است که یونایتد آماده است تا از دروزاه بان باتجربه و ۳۰ ساله خود جدا شود و این تیم تصمیم دارد دستمزد نجومی هفته ای ۴۲۰ هزار یورویی دخیا را از سر خود باز کند. با توجه به اینکه هنوز دو سال از قرارداد دخیا با شیاطین سرخ باقی مانده است، هرگونه حرکتی از سوی یونایتد برای فسخ قرارداد با ستاره کهنه کار خود مستلزم پرداخت غرامتی سنگین خواهد بود.

دخیا که زمانی از او به عنوان بهترین بازیکن منچستریونایتد یاد می شد و بالاترین دستمزد را نیز در این تیم دریافت می کند، در طول چند فصل اخیر با افت شدیدی مواجه شده است.

سولسشر آماده است تا پیراهن شماره یک این باشگاه را از فصل بعد در اختیار دین هندرسون، دروازه بان جوان یونایتد بگذارد. هندرسون پس از یک دوره بازی درخشان در شفیلد یونایتد به صورت قرضی، سال گذشته به اولدترافورد فراخوانده شد و قراردادی شش ساله با دستمزد هفتگی ۱۴۵ هزار یورو با شیاطین سرخ به امضا رساند.

هندرسون ماه گذشته از غیاب دخیا که برای تولد نخستین فرزندش به اسپانیا سفر کرده بود، نهایت استفاده را برد و در لیگ برتر سه بار کلین شیت کرد، هر چند در دیدار رفت برابر میلان در لیگ اروپا مرتکب اشتباهی شد که به قیمت خوردن گل تساوی برای یونایتد تمام شد.

طبق گزارش میرر دخیا نخستین دروازه بانی است که یونایتد در پایان فصل مرخص خواهد کرد. انتظار می رود که این تیم در پایان فصل به کار خود با سه دروزاه بان بزرگسال دیگر نیز پایان دهد.

یونایتد همین الان هم به سرخیو رومرو اجازه داده است تا ماه های پایانی قراردادش را در خانه سپری کند و گزینه های سوم دروازه بانی این تیم، لی گرنت و جوئل پریرا، نیز در حال حاضر به صورت قرضی برای هادرسفیلد بازی می کنند و در پایان فصل بازیکن آزاد خواهند بود.

تگ ها


داوید دخیا فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال