هنگ کنگ برای بازی با ایران به تهران نمی آید!

فدراسیون فوتبال هنگ کنگ رسما اعلام کرده برای بازی با ایران به تهران سفر نخواهد کرد! این بازی قرار بود ۷ فروردین در استادیوم آزادی برگزار شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه،  وان درون، مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال هنگ ‌کنگ که با رسانه HK۱۰۱ هنگ‌کنگ صحبت می کرد؛ اعلام کرد با توجه به دستور دولت این کشور و شیوع ویروس کرونا در ایران تیم ملی کشورش نمی‌تواند برای برگزاری بازی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به تهران سفر کند.

وی در این رابطه گفت: اعضای تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ در صورت سفر به ایران طبق دستور قانونی دولتی پس از بازگشت باید ۱۴ روز در قرنطینه قرار بگیرند. در این شرایط ما بازی خانگی روز ۳۱ مارس برابر عراق را از دست خواهیم داد و بدین‌خاطر امکان سفر تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ به ایران وجود ندارد. البته ما پنجشنبه گذشته نامه‌ای از فیفا مبنی بر برگزاری این بازی طبق برنامه قبلی دریافت کردیم اما شرایط در روزهای اخیر به طور کلی تغییر یافته است. در همین راستا نامه دیگری برای فیفا فرستادیم.

تیم‌های ملی ایران و هنگ‌کنگ طبق برنامه باید روز ۷ فرودین ۱۳۹۹ در چارچوب هفته ششم گروه C انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم بروند.

اظهارات وان مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال هنگ کنگ نشان می دهد که فیفا تا پیش از این می خواسته بازی ها طبق برنامه از پیش تعیین شده برگزار شوند، اما به نظر می رسد در روزهای آتی با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران تصمیم تازه ای بگیرد. الاتحاد امارات هم مدعی شده است ۹ کشور از جمله ایران خواستار لغو بازی های پیش رو شده اند.

بیشتر بخوانید:

کشورهای آسیایی: مقدماتی جام جهانی را لغو کنید

تاریخ جدید مسابقات مقدماتی جام جهانی؟

 

 

تگ ها


تیم ملی ایران تیم ملی هنگ کنگ فوتبال ایران مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ هنگ کنگ فوتبال