هنگ کنگ 0 - 2 ایران/ استارت شاگردان ویلموتس با پیروزی

تیم ملی ایران در نخستین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر موفق به کسب پیروزی شد....

به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران امروز در شرایطی در نخستین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر به میدان رفت که با توجه به قرعه استراحت این تیم در هفته نخست و نتایج کسب شده در دو بازی هفته نخست، پیش از این بازی در قعر جدول حضور داشت.

شاگردان ویلموتس با دو مهاجم بازی را آغاز کردند و با توجه به استراتژی تدافعی هنگ کنگ از همان دقایق ابتدایی به دنبال استفاده حداکثری از عرض زمین و حمله همه جانبه روی دروازه میزبان خود بودند. میل به بازی روی زمین در میان هافبک‌های ایران مشهود بود و ابراهیمی و حاج‌صفی با پاس‌های متوالی خود در تلاش برای یافتن حفره‌ای در خط دفاعی پرتعداد هنگ کنگ بودند. پس از ایجاد چند موقعیت خطرناک، شاگردان ویلموتس روی یک کار تمرین شده و با تیزهوشی آزمون به گل رسیدند و همین موضوع باعث شد تا فشار از روی دوش بازیکنان ایران برداشته شود.

مربی بلژیکی تیم ملی که در این دیدار از حربه‌ای جالب در خط حمله استفاده کرد و انصاری‌فرد و آزمون به تناوب به عقب باز می‌گشتند و در روند بازیسازی شرکت می‌کردند. حضور آزمون در خط میانی با دو ارسال دقیق از جانب وی همراه شد که در یک صحنه انصاری‌فرد تیرک دروازه هنگ کنگ را لرزاند و در یک صحنه دیگر ترابی موقعیت خطرناکی را از دست داد.

با آغاز نیمه دوم حملات ایران ادامه یافت و روی یک حرکت از راست و با حضور به موقع انصاری‌فرد در محوطه جریمه، دروازه هنگ کنگ برای بار دوم باز شد. هنگ کنگی‌ها نیز در چند صحنه روی ضدحملات خطرناک ظاهر شدند هر چند این حملات نیز سودی برای این تیم نداشت. شاگردان ویلموتس پس از گل دوم بازی را کنترل کردند و در نهایت نیز بازی با برتری یوزها به پایان رسید.

با این پیروزی تیم ملی ایران در گروه خود سه امتیازی شد و پس از بحرین 4 امتیازی (که امروز موفق به پیروزی مقابل کامبوج شده بود) در رده دوم گروه قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
هنگ کنگ 0 – 2 ایران/ گزارش لحظه به لحظه
گل اول تیم ملی ایران به هنگ کنگ توسط سردار آزمون/ ویدیو
قیچی برگردان کریم انصاری‌فرد که تیر دوازه هنگ کنگ را لرزاند/ ویدیو
گل دوم ایران به هنگ کنگ توسط کریم انصاری‌فرد/ ویدیو
خلاصه بازی هنگ کنگ 0 - 2 ایران/ ویدیو

تگ ها


گزارش بازی تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال ایران ایران هنگ کنگ بازی ایران هنگ کنگ تیم ملی هنگ کنگ مقدماتی جام جهانی بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 فوتبال