هواداران استقلال در آسیا بیشتر از پرسپولیسی‌ها هستند

وینفرد شفر دیروز با کمپانی تولیدات ورزشی آلاشپورت قرارداد همکاری منعقد کرد تا این شرکت به عنوان اسپانسر او در کنار سرمربی استقلال قرار بگیرد ......

 وینفرد شفر دیروز با کمپانی تولیدات ورزشی آل‌اشپورت قرارداد همکاری منعقد کرد تا این شرکت به عنوان اسپانسر او در کنار سرمربی استقلال قرار بگیرد. شفر قبل از عقد قرارداد تأکید داشت که باید از مدیرعامل باشگاه پیرامون این مسئله کسب اجازه کند تا قوانین حرفه‌ای فوتبال زیر سؤال نرفته و نقض نشود. سرمربی آبی‌پوشان پس از پایان مراسم به سؤالات خبرورزشی پیرامون عقد همکاری با این اسپانسر، آینده خودش در استقلال، کرکری با پرسپولیس و... پاسخ داد که ماحصل آن از نظرتان می‌گذرد:

* من تا امروز با آل‌اشپورت قراردادی نداشتم و در تیمی هم نبودم که این برند اسپانسر آن باشد ولی دستکش‌های دروازه‌بانی‌اش کیفیت خوبی دارد و امیدوارم فصل آینده بتوانیم با استفاده از آن روزهای خوشی را برای هر دو طرف رقم بزنیم.

* پرسپولیس همواره برایم تیمی قابل احترام بوده و اگر هم حرفی زده‌ام، صرفاً بر اساس واقعیات و با استناد به آمار بوده است. برای مثال استقلال بر اساس آمار کنفدراسیون فوتبال آسیا در لیگ قهرمانان طی 3 بازی خانگی 125 هزار تماشاگر داشته ولی طبق همین آمار پرسپولیسی‌ها در 3 بازی خانگی خودشان 97 نفر را به ورزشگاه کشانده‌اند، بنابراین تماشاگران استقلال در لیگ قهرمانان بیشتر از پرسپولیس بوده‌اند.

* استقلال در هر 3 جبهه‌ای که می‌جنگد، شرایط خوبی دارد. در حال حاضر به سپاهان فکر می‌کنم و بعد از آن سراغ خونه‌به‌خونه می‌رویم. در نهایت نیز به ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا خواهیم رسید. قدم به قدم و پله پله جلو خواهیم رفت.

* هدف اصلی ما در حال حاضر قهرمانی در جام حذفی است. پس از آن هم نایب‌قهرمانی در لیگ برتر و البته صعود در لیگ قهرمانان آسیا برای‌مان اولویت دارد.

* من دنبال تمدید قرارداد با استقلال هستم اما در عین حال شرایط باید لحاظ شود و فعلاً در حال مذاکره هستیم. فوق‌العاده به هواداران استقلال و مردم ایران علاقه دارم. یک روانشناس آلمانی که چندی قبل به ایران آمده بود، در رابطه با ایرانی‌ها به من گفت: واقعاً از اینکه ایرانی‌ها تا این حد بامحبت هستند، متعجبم. طی ماه‌های اخیر با چند رسانه غیرایرانی مصاحبه کرده و به آنها گفته‌ام ایران اصلاً آن کشوری نیست که شما در خارج از آن تصورش را دارید. اینجا کشوری امن با مردمی بامحبت است.

* ما آلمانی‌ها زیاد به پول فکر نمی‌کنیم بلکه نظم و ساختار برای‌مان فوق‌العاده اهمیت دارد.

* بازیکنان استقلال دنبال پول هستند و در واقع هر بازیکنی دنبال پول است. هرکس مختار است در مورد آینده‌اش تصمیم بگیرد. هرکس می‌خواهد، می‌تواند بماند و هرکس که نمی‌خواهد هم می‌تواند جمع را ترک کند.

* به تیام قبل از حضور در استقلال گفتم اگر به استقلال بیایی، از تو بازیکن بزرگی می‌سازم و خوشحالم که به من اعتماد کرد. اعتماد کرد و حالا ثمره آن را می‌بینیم.

*هنوز هم تأکید دارم در کوران نقل و انتقالات زمستانی عده‌ای به هر بازیکنی که ما می‌‌‌خواستیم جذب کنیم، زنگ زده و می‌گفتند به ایران نرو. اگر بروی برایت مشکل درست می‌شود ولی تیام و بویان آمدند و حالا بدون هیچ مشکلی در کشور شما زندگی می‌کنند. این مسئله ثابت می‌کند که جوسازی آن افراد برای رسیدن به اهداف دیگری بود و اصلاً صحت نداشت. آن حرف‌ها کاملاً و از اساس دروغ بود.

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال