هوادار یا بادران؛ صعود با تفاضل یا امتیاز؟

لیگ دسته اول فوتبال کشور جذاب‌ترین هفته‌های خود را سپری می‌کند و حالا تکلیف دو تیم صعود کننده در هفته آخر مشخص می‌شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته و به صورت همزمان بازی‌های هفته سی و سوم رقابت‌های لیگ آزادگان انجام شد. در بالای جدول التهاب موج می‌زد و در فاصله دو هفته تا پایان لیگ، پنج تیم شانس صعود داشتند و برای لیگ برتری شدن مدعی بودند اما بازی‌های رو در روی مدعیان سبب شد در فاصله یک هفته به پایان لیگ آزادگان سه تیم شانس صعود به لیگ برتر را داشته باشند.

پیش از آغاز هفته سی و سوم به ترتیب سه تیم فجرسپاسی، هوادار و باداران با ۵۴ امتیاز و اختلاف تفاضل گل اول تا سوم بودند همچنین شاهین بوشهر با ۵۳ امتیاز و مس کرمان با ۵۲ امتیاز از شانس صعود برخوردار بودند. در این هفته هوادار سه بر یک مس را شکست داد و فجرسپاسی نیز با سه گل شاهین بوشهر را برد تا تیم‌های بوشهر و کرمان شانس صعود به لیگ برتر را از دست بدهند. همچنین بادران نیز با نتیجه سه بر یک رایکای بابل را شکست داد تا در شب پیروزی سه گله رقبا از آن‌ها عقب نماند.

جدول لیگ یک سه تیم ۵۷ امتیازی دارد که در نهایت دو تیم صعود می‌کنند. با توجه به رو در رو نبودن بازی‌های این سه مدعی احتمال این‌که در نهایت تفاضل گل تکلیف تیم‌های صعود کننده را مشخص کند زیاد است. فجرسپاسی صدر نشین باید به مصاف گل‌ریحانی برود که در قعر جدول است و در صورت هر نتیجه‌ای به لیگ دو سقوط می‌کند. هوادار در تهران از شهرداری آستارا میزبانی می‌کند.آستارایی‌ها ۴۱ امتیازی هستند و در لیگ یک ماندگاراند اما برای جایگاه بهتر در جدول مقابل هوادار مدعی قرار می‌گیرند. بادران،تیم سوم جدول نیز باید به انزلی برود و میهمان ملوان رده دهمی باشد.

فجر سپاسی که در این هفته‌های اخیر شگفتی‌ساز شد و بالاتر از هوادار و بادران به صدر رسید تفاضل مثبت ۱۷ را دارد و با آماری بهتر نسبت به هوادار که تفاضل مثبت ۱۵  دارد در صدر است. بادران دیگر تیم ۵۷ امتیازی از نظر تفاضل شرایط سخت تری به نسبت حریفان دارد و با تفاضل مثبت ۱۲، برای صعود باید ملوان را پر گل شکست دهد یا این‌که منتظر لغزش رقیبانش باشد. اگر هر سه تیم مدعی در هفته سی و چهارم پیروز شوند این لیگ جذاب سرانجام با صعود دوتیمی که آوراژ گل بهتری دارند به پایان می‌رسد.

تگ ها


بادران تهران دسته یک هوادار تهران فوتبال ایران فوتبال