هیات مدیره استقلال باید پاسخگو باشد نه پرسشگر

مدیرعامل پیشین استقلال گفت: این که در قراردادهای بازیکنان تخلفی صورت گرفته یا نه را من نمی‌دانم اما اگر مشکلی هم باشد هیات مدیره هم باید پاسخگو باشد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، سید کاظم اولیایی، اظهار داشت: گویا هیات مدیره باشگاه استقلال قصد ورود به قرارداد بازیکنان را دارد و آنها معتقدند باید در مبلغ قراردادها تجدید نظر شود. من نمی‌دانم که در این مورد چه اتفاقی افتاده و آیا هنگام عقد قراردادها تخلفی روی داده یا خیر، اما اگر چنین باشد هیات مدیره و به خصوص رییس هیات مدیره اینجا پرسشگر نیست، بلکه خود باید پاسخگو باشد. اگر هم قرار باشد به این قراردادها ورود شود، این اتفاق باید توسط گروهی خبره و زبده و بی طرف باشند که دارای اهلیت هم باشند و بعد از بررسی باید گزارش خود را به مجمع و هواداران ارائه دهند.

مدیرعامل پیشین آبی پوشان بیان داشت: مسئولیت هر موسسه یا شرکت تجاری در وهله نخست با هیات مدیره است چون این هیات مدیره است که سیاست‌های کلی را تعیین و تصویب می‌کند و مدیرعامل تنها مامور به اجرای آن سیاست‌ها می‌باشد. خیلی مواقع مدیرعامل حتی عضو هیات مدیره هم نیست و این نشان می‌دهد مسئولیت هر اتفاقی چه مثبت چه منفی قبل از مدیرعامل، به عهده هیات مدیره است.

وی اضافه کرد: این صحبت من کلی است و اگر هر اتفاقی در استقلال هم افتاده باشد امروز هیات مدیره باید پاسخگو باشد نه اینکه در مقام پرسشگر طرح سئوال نماید.

اولیایی در خصوص انتخاب مدیرعامل جدید برای استقلال تاکید کرد: در این راه باید حتماً مصلحت باشگاه در اولویت قرار گیرد نه مصلحت گروه‌هایی که دنبال گرفتن قدرت در این باشگاه هستند. باید مدیری مسئولیت کار را برعهده بگیرد که دارای برنامه باشد. برنامه‌ای که پاسخگوی نیازهای مالی و فنی استقلال در آینده نزدیک، میان مدت و بلند مدت باشد. باید مدیری مسئولیت را برعهده بگیرد که توانمندی اداره این باشگاه با چند ده میلیون هوادار را داشته باشد. ضمن اینکه برنامه به تنهایی مهم نیست و تیمی که می‌تواند این برنامه را پیش ببرد هم مهم است.

کارشناس فوتبال تصریح کرد: استقلال امروز جزیره - جزیره شده و همه ارکان این باشگاه از هوادار و پیشکسوت گرفته تا رسانه‌های باشگاه به ۱۰ گروه ۱۰ درصدی تقسیم شده‌اند که هر کدام کار را در دست بگیرند، ۱۰ درصد موافق دارند و ۹۰ درصد مخالف. یعنی ۹ گروه دیگر بر علیه آن گروه با هم ائتلاف می‌کنند و این موضوع اصلاً محدود به یک فرد و مختص یک گروه نیست. این اتحاد و همدلی در بین استقلالی‌ها از بین رفته و این موضوع به تیم ضربه می‌زند.

بیشتر بخوانید:

مدافع استقلال به قرنطینه رفت

عده‌ای دنبال تحریک «وینفرد شفر» بودند/ منتظر نامه فیفا هستیم

 

 

 

تگ ها


کاظم اولیایی تیم فوتبال استقلال تهران هیات مدیره استقلال فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال