هیاهو برای هیچ/ کی روش و تمدید قرارداد؛ به شرط فینال یا قهرمانی؟

در حالی جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی ایران به سوژه خبرها و اظهارنظرها تبدیل شده که احتمال تمدید قرارداد او بسیار است اما باید دید بند فعال شدن تمدید قرارداد به شرط قهرمانی است یا صعود به فینال جام ملت های آسیا ؟...

در حالی جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی ایران به سوژه خبرها و اظهارنظرها تبدیل شده که احتمال تمدید قرارداد او بسیار است اما باید دید بند فعال شدن تمدید قرارداد به شرط قهرمانی است یا صعود  به فینال جام ملت های آسیا ؟

به گزارش خبرنگار مدال، در روزهایی که همه از جدایی حتمی کی روش سخن می گفتند مدال یاد آور شد که قرارداد شش ماهه او در پایان جام ملتها در صورت قهرمانی تیم ملی_ اگر خود کی روش مایل باشد_ اتوماتیک تمدید می شود. در این میان برخی منابع خبری در روزهای مذاکرات منجر به تمدید قرارداد عنوان می کردند در صورت صعود تیم ملی به فینال هم این قرارداد قابل تمدید است و حتی برخی عنوان می کردند کی روش تمدید شش ماهه را به این شرط پذیرفته بود که در صورت صعود به نیمه نهایی هم قراردادش تمدید شود اما در نهایت فدراسیون(شما بخوانید وزارت ورزش) آن را نپذیرفته و برخی هم از پذیرش این بند در روزهای آخر خبر می دادند اما حالا نوع اظهار نظر ملی پوشان و تمایل آنها به تمدید نشان می دهد که احتمالا تمدید به شرط صعود به نیمه نهایی در قرارداد قید  نشده و به احتمال زیاد قهرمانی ملاک تمدید است. 

در شرایط کنونی و با بررسی همه جانبه، بسیاری از کارشناسان و دوستداران فوتبال، ایران و قطر را فینالیست های جام می‌دانند و همانطور که مدال در پایان دور نخست مرحله گروهی، مدعیان را متزلزل و ایران را  بخت نخست فتح جام دانست، امیدها برای شکسته شدن طلسم چهل و سه ساله قهرمانی ایران در جام ملتها زیاد شده است. حالا کی روش در شرایط خاصی قرار دارد. 

او در صدمین دیداری که روی  نیمکت تیم ملی ایران خواهد نشست می تواند تاریخ ساز شده و ایران را با ثبت شصت و یکمین برد خود بعد از چهل و سه سال به فینال جام ملتها برساند و در عین حال مقدمات تمدید قراردادش را فراهم کند و با توانی که در تیم ساخته و پرداخته ایران سراغ داریم غلبه بر قطر یا امارات در فینال هم دور از دسترس نیست. در مجموع احتمال قهرمانی ایران زیاد است و آنوقت کی روش است که تصمیم می گیرد تمدید کند یا به کلمبیا برود.

کی روش بعد از جام جهانی در مذاکرات با فدراسیون اصرار به تمدید چهار یا حداقل دو ساله داشت اما در نهایت تمدید شش ماهه را پذیرفت و حالا هیچ مقامی شفاف نمی گوید بند تمدید قرارداد در چه صورتی فعال می شود. فینالیست شدن یا قهرمانی؟/حسین قدوسی