هیجان در لالیگا با موسیقی به اوج میرسد

پخش موسیقی های به یادماندنی و شنیدنی، بخش لاینفکی از رقابت های لالیگا است....

به گزارش "ورزش سه"، موسیقی قسمت عمده ای از روزهای مسابقه در ورزش در سراسر جهان را به خود اختصاص می دهد، اما در هیچ کجای جهان این اتفاق بیشتر از لالیگا مورد توجه نیست، جایی که بسیاری از آهنگ ها مترادف با نام باشگاه ها و کانون های هواداری هستند.

اگرچه ممکن است هواداران در این مقطع به علت شیوع ویروس کرونا استادیوم ها غایب باشند، اما در ادامه ما به یادآوری برخی از آهنگ های درخشانی می پردازیم که طرفداران می توانند در بازگشت دوباره خود به استادیوم ها بشنوند.

واندا متروپولیتانو (اتلتیکو مادرید): تاندرستراک- AC / DC

AC / DC سازنده بسیاری از آهنگهایی است که در زمین های فوتبال پخش می شود تا هواداران را به وجد بیاورد و یکی از محبوب ترین قطعات این گروه آهنگ Thunderstruck بوده در سال ۱۹۹۰ ساخته شده است. در واندا متروپولیتانو، این آهنگ در هنگام قرائت ترکیب اصلی قبل از مسابقه پخش شده و همخوانی بزرگی در استادیوم بین هواداران ایجاد می کند. در هنگام برگزاری مسابقات در شب، پخش این موسیقی منظره ای بسیار جذاب ایجاد می کند، زیرا چراغ های استادیوم هنگام پخش موسیقی روشن و خاموش می شوند.

مندیزوروتزا (آلاوس): Bella Ciao- مانو پیلاس

در مندیزوروتزا، استادیوم خانگی آلاوس، پخش موسیقی قبل از بازی کاملا منحصر به فرد و پرهیجان است. نام یکی از آهنگهای پخش شده Bella Ciao است که توسط مانو پیلاس ساخته شده است، آهنگی که به دلیل حضور در برنامه تلویزیونی موفق "سرقت پول" به شهرت جهانی دست یافت. با حک شدن متن ترانه روی اسکوربرد، همه در خواندن آن نقش آفرینی می کنند و این کار باعث می شود هم خوانی منحصر به فردی در استادیوم بوجود آید.

ال سادار (اوساسونا): Ghostbusters - ری پارکر جونیور

یکی از جالب ترین گزینه های آهنگ قبل از مسابقه مربوط به استادیوم اوساسونا بوده، جایی که موسیقی Ghostbusters قبل از شروع بازی پخش می شود. با پحش این آهنگی شاد و نشاط آور در یکی از هیجانی ترین ترین استادیوم های لالیگا و جایی که رکورد سطح دسی بل ثبت شده در یک استادیوم اسپانیا را در اختیار دارد، هواداران بی شک "از هیچ شبح و هیچ رقیبی نمی ترسند" (بخشی از آهنگ)

رامون سانچس پیسخوان (سویا): بزرگراهی به جهنم- AC / DC

"بزرگراهی به جهنم"، یکی دیگر از آهنگ های AC / DC که در استادیوم های لالیگا مورد استفاده قرار گرفته است و این موسیقی در رامون سانچس پیسخوان پحش می شود. در این استادیوم از هواداران برای پخش موسیقی قبل از بازی ها نظرسنجی می شود، اما بزرگراهی به جهنم یکی از قطعه هایی است که معمولا هنگام خواندن ترکیب شنیده می شود. سپس با اجرای سرود معروف صدمین سالگرد باشگاه، فضا را برای ۹۰ دقیقه شور و شوق روی سکوها فراهم خواهد شد.

بنیتو ویلامارین (بتیس): عشق صحنه - ادوارد مایا و ویکا جیگولینا

در شهر سویا، باشگاه بتیس برای بخشی از برنامه های سرگرم کننده خود قبل از بازی، از موسیقی های متنوعی برخوردار است. یک ترانه بیش از همه آهنگ های دیگر در دهه گذشته برجسته بوده است که نامش عشق صحنه، اجرا شده توسط ادوارد مایا و ویکا جیگولینا است. بخش مخصوص آکاردئون جذاب این موسیقی در طول مسابقات نیز به شعار محبوب طرفداران رئال بتیس تبدیل شده است.

زامبی هاKernkraft ۴۰۰ -  (لوانته)

قطعی Kernkraft ۴۰۰  به هواداران روحیه داده و بعد از به ثمر رسیدن گل های لوانته در خانه پخش می شود. هر بار از سال ۱۹۹۹ لوانته به گل می رسد، این موسیقی در استادیوم طنین انداز می شود و طبیعتا پخش بیشتر آن به معنای خوشحال مضاعف هواداران لوانته است.

Dup Dup - میکی کراوز (رئال سوسیداد)

یکی دیگر از آهنگ های شاد آلمانی که به قطعه ای کلاسیک از موسیقی گل لالیگا تبدیل شده است، Dup Dup است که توسط میکی کراوز ساخته شده است. به مدت چندین سال، این آهنگ پس از گل های رئال سوسیداد در خانه اش پخش می شد. حالا سوسیداد به یکی از هیجان انگیزترین تیم های لالیگا تبدیل شده و هواداران لارئال در چند فصل گذشته بسیار به شنیدن این آهنگ عادت کرده اند.

ارتش هفت ملت - نوارهای سفید (اتلتیکو مادرید)

در استادیوم خانگی اتلتیکومادرید یعنی واندا متروپولیتانو، همه چیز معطوف به موسیقی راک است. نسخه ای از ارتش هفت ملت اجرا شده توسط گروه نوارهای سفید پس از هر گل میزبان شنیده شده و طرفداران در هر جایگاهی هم نوا با نت های بی نظیر گیتار باس می شوند.

بزرگراهی به جهنم- AC / DC (ویارئال)

چندین سال پیش ، ویارئال از هواداران خود درخواست کرد که برای پخش موسیقی بعد از گل تیم شان آهنگ مورد علاقه شان را پیشنهاد دهند که در نهایت آهنگ "بزرگراهی به جهنم"، انتخاب شد. این موسیقی سالهاست پس از به ثمر رسیدن هر گلی در خانه پخش می شود و این هواداران زیردریایی زرد عاشق آن شده اند.

آخرین شمارش معکوس- اروپا (رایو وایه کانو)

یکی از نمادین ترین جشن های گل در تمام فوتبال اسپانیا را می توان در استادیوم خانگی رایو وایه کانو یافت. بدون توجه به نتیجه، این استادیوم یکی از مهیج ترین اتمسفرها را به خود اختصاص داده است.  اما هنگامی که رایو موفق به گلزنی می شود، هواداران قطعه آخرین شمارش معکوس که در سال ۱۹۸۶ اجرا شده را سر می دهند وفضا بسیار سرزنده می شود.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳