هیچکس جلودار بایرن نیست؛ رکورد پشت رکورد

بایرن مونیخ با پیروزی ۲-۱ دیشب مقابل آینتراخت فرانکفورت در نیمه‌نهایی جام حذفی آلمان موفق شد رکورد تعداد گلهای زده خود در یک فصل را بشکند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بایرن مونیخ دیشب در نیمه‌نهایی جام حذفی آلمان موفق شد حریفش آینتراخت فرانکفورت را ۲-۱ شکست دهد تا علاوه بر راه‌یابی به فینال این رقابتها به رکورد بیشترین تعداد گلهای زده شده در یک فصل فوتبال آلمان هم برسد.

بایرن مونیخ که مدافع عنوان قهرمانی جام حذفی است در بازی دیشب صد و بیست و هشتمین و صد و بیست و نهمین گلهای خود در این فصل را به ثمر رساند. گلهایی که تنها در ۴۳ مسابقه این فصل توسط ستاره‌های بایرن به ثمر رسیده.

در شب صعود بایرن به فینال جام حذفی برای سومین سال پیاپی، ایوان پریشیچ و رابرت لواندوفسکی برای باواریایی‌ها گلزنی کردند. بایرن در حالی به رکورد بیشترین گلهای یک فصل فوتبال آلمان دست یافت که رکورد قبلی توسط همین تیم در فصل ۱۹۷۲-۱۹۷۳ ثبت شده بود.

از ۱۲۹ گل بایرن مونیخ در این فصل ۹۰ گل در بوندس‌لیگا به ثمر رسیده و یک سوم این تعداد یعنی ۳۰ گل توسط گلزن برتر بایرن رابرت لواندوفسکی وارد دروازه حریفان شده است. لواندوفسکی در حال حاضر صدرنشین جدول گلزنان بوندس‌لیگا هم هست.

لواندوفسکی با گلی که دیشب به ثمر رساند تعداد کل گلهای این فصل خود برای بایرن را به عدد ۴۵ رساند. باواریاییها در روز ۴ ژوئیه در فینال جام حذفی به مصاف بایر لورکوزن خواهند رفت.

بیشتر بخوانید:
لابی چین برای اخراج پسر فوتبالیست منتقد سیاسی!
کورنتین تولیسو، خرید ایده‌آل برای منچستریونایتد 

تگ ها


بایرن مونیخ فوتبال جهان رکورد فوتبال