هیچ ضربه ای به سردار کارگر نیست(عکس)

نمره فنی خوبی به بازی ۲۰ دقیقه‌ای سردار آزمون در هفته هجدهم لیگ برتر روسیه تعلق گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در هفته هجدهم رقابت های لیگ برتر روسیه، تیم زنیت صدرنشین در استادیوم سن پترزبورگ میزبان دینامو مسکو رده چهارمی بود. برنده این دیدار می توانست وضعیت خود را در جدول رده بندی بهبود بخشد.


در این مسابقه، زنیت با ۲ گل آرتم زیوبا از حریف خود پیش افتاد تا اینکه کوملیچنکو یکی از گل های خورده را برای دینامو جبران کرد. در حالی که زنیت زیر فشار حملات دینامو قرار داشت، سرگی سماک سرمربی زنیت برای رهایی از این مخمصه، سردار آزمون را در دقیقه ۷۰ به جای سباستین دریوسی به میدان فرستاد.


آزمون در دقیقه ۸۴ روی حرکتی که خودش آغاز کرده بود، با یک ضربه سر دروازه دینامو را برای بار سوم باز کرد تا خیال زنیت از کسب پیروزی راحت شد و آنها با ۳۸ امتیاز همچنان صدرنشین لیگ روسیه باقی ماندند.


بازیکن ایرانی زنیت که پس از پشت سر گذاشتن دوران طولانی دوری از زمین فوتبال در دیدار مقابل لاتزیو و آرسنال تولا برای دقایقی به ترکیب زنیت اضافه شده بود، در بازی با کلوب بروژ به طور کامل در ترکیب تیمش حضور داشت ولی کاری از پیش نبرد.


این دوری طولانی مدت سردار در امر گلزنی برای زنیت که به ۲ ماه و ۲ روز رسیده بود، باعث شد تا رسانه های روسی و حتی هواداران زنیت از افت این بازیکن در دوران نقاهت خبر دهند. سرداری که پس از آن مصدومیت بد موقع، دچار بیماری شد و حتی مشکوک به کرونا نیز شده بود، بازگشت باشکوهی به میادین نداشت تا اینگونه به نظر برسد پسر ترکمن فوتبال ایران به زودی از ترکیب زنیت دور خواهد شد.


اما بازی با اورال باعث شد تا سردار به تمام هجمه ها پاسخ دهد و با یک هت تریک فوق العاده و کسب نمره شگفت انگیز ۱۰، پاسخ محکمی به همه منتقدین بدهد و یک بار دیگر نشان دهد که سردار اینجاست و حتی پس از بیماری نیز می تواند برای زنیت بدرخشد.


آزمون شب گذشته و ۱۴ دقیقه بعد از ورودش به زمین، با سماجت بالا توپ را از مدافع دینامو گرفت و الکسی سوتورمین را از سمت راست راه انداخت. این بازیکن وارد محوطه شد و پاس او پس از برخورد به مدافع حریف، ارتفاع گرفت ولی سردار آزمون در کمترین زمان ممکن خودش را به توپ رساند و با ضربه سر دروازه دینامو مسکو را برای بار سوم باز کرد تا به همراه آرتم زیوبا صدرنشین جدول گلزنان لیگ روسیه شود.


سردار که در فصل گذشته به همراه آرتم زیوبا ۱۷ گل به ثمر رساند ولی به دلیل زدن پنالتی های کمتر آقای گل لیگ برتر روسیه شد، امسال نیز عزم خود را جزم کرده تا به این عنوان برسد. او فصل گذشته در ۳۰ بازی به این آمار گلزنی رسید ولی امسال و با گذشت ۱۸ هفته، موفق شده ۱۰ گل به ثمر برساند و این فرصت را دارد که در ادامه لیگ، آمار فصل قبلش را ارتقا دهد.


 سردار آزمون که روز گذشته ۲۰ دقیقه در ترکیب زنیت سن‌ پترزبورگ حضور داشت نمره فنی خوب ۷.۵ را از خبرگزاری چمپیونات روسیه با مشارکت کاربرانش دریافت کرد. آرتم جیوبا زننده ۲ گل زنیت با دریافت نمره بسیار خوب ۸ بهترین بازیکن میدان معرفی شد.


همچنین آزمون از سایت Whoscored نیز نمره خوب ۷.۴ و از سوفااسکور نیز نمره ۷.۶ را کسب کرد واین نمرات با توجه به حضور کوتاه او در این بازی، خوب و رضایت بخش است.


زنیت هفته آینده و در مهم ترین دیدار فصل، به مصاف اسپارتاک مسکو رده دومی می رود. هم اکنون زنیت با ۱۸ امتیاز در صدر جدول لیگ روسیه قرار دارد و اسپارتاک نیز با ۳۵ امتیاز دوم است.

بیشتر بخوانید:

ناکامی سردار آزمون در زدن گل اروپایی(عکس)

گل سوم زنیت به دینامو مسکو توسط سردار آزمون

 

 

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ سردار آزمون فوتبال