هیچ‌ منع قانونی برای حضور زنان در ورزشگاه وجود ندارد!

معاون حقوقی ریاست جمهوری به طور رسمی و صریح در ارتباط با ورود زنان به استادیوم‌ها اعلام موضع کرد....

معاون حقوقی ریاست جمهوری به طور رسمی و صریح در ارتباط با ورود زنان به استادیوم‌ها اعلام موضع کرد.

به گزارش مدال، در حالی که گفته می‌شود ورود زنان به ورزشگاه‌ها تنها در استادیوم آزادی و تنها در دیدارهای ملی امکان‌پذیر خواهد بود، معاون حقوقی ریاست جمهوری به طور علنی اعلام کرد که هیچ منع قانونی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها وجود نداشته و نخواهد داشت.

جنیدی معاون حقوقی ریاست جمهوری در این باره گفت:هیچ گونه منع قانونی در زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد؛ با وجود اینکه نظر خود را  در زمینه حضور بانوان در ورزشگاه بیان کرده‌ام اما برخی در این مورد کم مهری می‌کنند. اصل در نظام حقوق اسلام و نظام حقوقی ایران بر جواز بوده و بر منع  نیست یعنی اگر نص  با استناد بر قانون اساسی به طور صریح منع نشده باشد اصل بر  جواز  آن است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری تاکید کرد: درباره حضور بانوان در ورزشگاه هم در قانون منع صریح وجود ندارد و حتی برخی به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی استناد کردند.در این مصوبه به سالن اختصاصی مردان یا زنان اشاره شده در حالی که ورزشگاه با ۱۰۰ هزار نفر گنجایش را نمی‌توان سالن خصوصی تلقی کرد.

جنیدی تاکید داشت: بنده فرد سیاسی نیستم و یک حقوقدان پایبند به اصول حقوقی هستم و به طور کامل بر اساس روش و منطق حقوق حرف می‌زنم که در این راستا و چارچوب قانونی که صراحت به منع حضور در ورزشگاه باشد وجود ندارد؛ بنابراین اصل بر «جواز» است.

بیشتربخوانید:

فائقی:حضور زنان در ورزشگاه را سیاسی نکنید!

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران ورود بانوان به ورزشگاه جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور لیگ برتر خلیج فارس فوتبال