واتسکه: ۴۸ تیمی شدن جام جهانی دیوانگی محض است

مدیر اجرایی باشگاه بروسیا دورتموند مخالفت خود را با افزایش تعداد تیم های حاضر در مسابقات جام جهانی اعلام کرد ......

مدیر اجرایی باشگاه بروسیا دورتموند مخالفت خود را با افزایش تعداد تیم های حاضر در مسابقات جام جهانی اعلام کرد.

به گزارش مدال به نقل از تسنیم، هانس یواخیم واتسکه در گفت وگو با خبرگزاری «رویترز» در واکنش به طرح جیانی اینفانتیو، رئیس جدید فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به افزایش تعداد تیم های حاضر در مسابقات جام جهانی از 32 به 48 تیم گفت: من کاملاً با این طرح مخالف هستم و باید بگویم این کار دیوانگی محض است. جام جهانی بزرگ ترین رویداد فوتبالی جهان است و نباید با آن بازی شود.

وی افزود: افزایش تعداد تیم های حاضر در جام جهانی بدین معناست که بازی های بیشتری باید انجام شود و این باعث خسته شدن بازیکنان می شود. این برای فیفا البته مهم نیست، اما برای ما باشگاه ها خیلی مهم است و به شخصه مخالف این طرح هستم. در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟ پیشنهاد رئیس بعدی فیفا حتماً 84 تیمی شدن جام جهانی خواهد بود؟ همین حالا فاصله زیادی که بین بازی های مرحله انتخابی جام جهانی وجود دارد، خسته کننده است، حالا فرض کنید که با افرایش تعداد بازی های جام جهانی چه اتفاقی خواهد افتاد. به نظرم دیوانگی محض است اگر تعداد تیم ها در این مسابقات افزایش پیدا کند.

پیش از این سخنگوی فیفا اعلام کرده بود که پیشنهاد 48 تیمی شدن جام جهانی طی دو سال آینده توسط شورای فدراسیون جهانی فوتبال مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نتیجه اش اعلام خواهد شد.

تگ ها


فوتبال