Banner

وارثان آریگو ساکی از زبان خودش

آریگو ساکی سرمربی افسانه‌ای فوتبال ایتالیا از یورگن کلوپ و پپ گواردیولا به عنوان وارثان خود در مربیگری نام برد و به تمجید آنها پرداخت....

به گزارش مدال؛ «یورگن کلوپ» و «پپ گواردیولا» در گذشته از «آریگو ساکی» به عنوان سرمربی که از او الهام گرفته‌اند یاد کرده بودند و حالا مرد ایتالیایی از این دو سرمربی برای رهبری دورانی طلایی در فوتبال انگلیس تمجید کرد و آنها را وارثان خود نامید.

ساکی در مصاحبه با «دیلی میلی» در این خصوص گفت: «فوتبال آنها به من شباهت دارد و من واقعاً ارزش‌ها، فرهنگ و روحیه آنها را تحسین می‌کنم. میلانِ من تیمی مبدع بود و تیم‌های گواردیولا و کلوپ هم چنین هستند. من همواره دوست داشتم بازیکنانم گرایش داشته باشند که از حد خود فراتر بروند. من در یادداشت‌هایم نوشته بودم پیروزی زمانی مهم است که با بازی زیبا به دست آید. پپ و یورگن مانند من فکر می‌کنند. ما وظیفه داریم کاری کنیم مردم از فوتبال لذت ببرند و هیجان‌زده شوند. زیبا بازی کردن در عمل سخت‌تر از صحبت درباره آن است. از اینکه آنها دوست دارند فوتبال مالکانه بازی کنند خوشم می‌آید. فوتبال باید مالکیت، زیبایی و فرهنگ باشد. من از دیدن بازی آنها لذت ببرم. مشکل لیگ برتر انگلیس این است که آنها اغلب زیاد بازی می‌کنند. این شاید دلیل عدم نتیجه‌گیری تیم ملی انگلیس باشد.»

ساچی 73 ساله در ادامه درباره «آرسن ونگر» هم صحبت کرد: «می‌خواهم درباره آرسن صحبت کنم، او در فوتبال انگلیس انقلاب ایجاد کرد.»

از ساچی پرسیده شد که یکی از میان کلوپ، پوچتینو و گواردیولا انتخاب کند که مربی ایتالیایی گفت: «سه مربی محبوب مرا نام بردید و با اینکه با هم تفاوت دارند اما فلسفه مشترکی دارند. انگلیس اکنون لیگ جذابی دارد و یک دوران طلایی سپری می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

شک و تردید عجیب مسی به مدیران بارسلونا

تگ ها


آریگو ساکی یورگن کلوپ پپ گواردیولا فوتبال جهان فوتبال اروپا لیگ برتر فوتبال