واعظ آشتیانی: وزارت و فدراسیون فوتبال باید سریعا به فیفا شکایت کنند

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید سریعا به فیفا شکایت کنند وگرنه مجبور می‌شویم با کویت هم در کشور ثالث بازی کنیم....

به گزارش مدال و به نقل از میزان، امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگویی در ارتباط با خبری مبنی بر ادعای باشگاه الکویت در مورد ناامنی ایران و عدم حضور این تیم در تهران برای دیدار با استقلال اظهار داشت: تشخیص امن بودن یا نبودن یک کشور برای برگزاری مسابقات با تیم مهمان نیست. اگر هر تیمی بخواهد خودش این موضوع را مشخص کند که دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

وی در خصوص ادعایی که در رسانه‌های عربستان سعودی در مورد ناامنی ایران مطرح شده است، تصریح کرد: متاسفانه دیپلماسی ما ضعیف است که کشوری مثل کویت این غلط را بکند و بگوید ایران ناامن است. این غلط را امارات هم کرد و ما توانستیم این کشور را محکوم کنیم، اما خسارتش چه شد؟ وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید سریعا به فیفا شکایت کنند وگرنه آن‌ها یک قدم جلوتر می‌گذارند و در نهایت مجبور می‌شویم با کویت هم در کشور ثالث بازی کنیم.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال افزود: اگر از کویت شکایت نکنیم، بقیه کشور‌ها هم می‌گویند ایران ناامن است و به این کشور نمی‌آییم. دیپلماسی سیاسی و ورزشی باید با همکاری هم و با استفاه از نفوذ خود جلوی این اقدامات را بگیرند و گرنه‌ای اف سی و فیفا بازی‌های ما را به کشور ثالث برگزار خواهند کرد.

واعظ آشتیانی در پایان در مورد این رفتار کویتی‌ها خاطرنشان کرد: اگر دیپلماسی ما قوی بود که کشور کوچکی مثل کویت به خود اجازه نمی‌داد چنین جنگ روانی را به راه بیندازد. کشور‌های عربی پیرو عربستان هستند.

 

 

بیشتر بخوانید:

حمایت قاطع مدیرعامل پرسپولیس از تصمیم استقلال

تگ ها


استقلال وزارت ورزش فدراسیون فوتبال حق میزبانی فیفا امیررضا واعظ آشتیانی فوتبال ایران فوتبال