واكنش روزبه به دليل باخت استقلال

بیشك یكی از مغمومترین بازیكنان استقلال در پایان دیدار رفت یكهشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا عامل اصلی شكست این تیم در مصاف با ذوبآهن بود؛ اتفاقی كه در اصفهان رخ داد، تكرار باخت به تیمی بود كه استقلال تا امروز در فصل 97-96 همچنان در حسرت شكست دادنش مانده است! روزبه چشمی دومین پنالتی تلخ فصلش را در مصاف با ذوبآهن داد و وقتی سوت پایان بازی به صدا درآمد، از این بابت به شدت ناراحت بود ......

بی‌شك یكی از مغموم‌ترین بازیكنان استقلال در پایان دیدار رفت یك‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا عامل اصلی شكست این تیم در مصاف با ذوب‌آهن بود؛ اتفاقی كه در اصفهان رخ داد، تكرار باخت به تیمی بود كه استقلال تا امروز در فصل 97-96 همچنان در حسرت شكست دادنش مانده است!

روزبه چشمی دومین پنالتی تلخ فصلش را در مصاف با ذوب‌آهن داد و وقتی سوت پایان بازی به صدا درآمد، از این بابت به شدت ناراحت بود. او كاری كرده تا همه تلاشی كه مدافعان تیم برای بستن راه نفوذ ذوب‌آهن به كار بسته بودند، نقش بر آب شود و از همه بدتر تمام سیوهای زیبا و بی‌نقص سیدمهدی رحمتی را بی‌اثر كرد تا در نهایت دست اصفهانی‌ها به علامت تیم برنده بالا برود! او كه بعد از بازی حسابی دمغ بود، این موضوع كه چرا این اتفاق باید برای او رخ بدهد، آزارش می‌داد ولی نمی‌توانست حرف دلش را به كسی بگوید.

او در دیدار شهرآورد رفت با پرسپولیس به خاطر پای بلندش كه باعث سرنگونی علی علیپور درون محوطه 18 قدم شد، تا چند روز حال و حوصله حرف زدن با كسی را نداشت. روزهایی كه خیلی از طرفداران استقلال با ارسال پیام‌های دلگرم‌كننده با هشتگ «#فدای_سرت» كاری كردند تا روزبه كم‌كم روحیه از دست رفته‌‌اش را به دست بیاورد.

اما این بار به جای پای بلند، دست بلند او بود كه كابوس دقایق بعد از بازی‌‌اش شده بود. اینكه چرا دستش به توپ خورد تا داور پنالتی بگیرد، این‌قدر روی اعصابش بود كه در مسیر برگشت به تهران هم‌تیمی‌هایش او را به حرف آوردند. روزبه كه پس از بازی دل و دماغ حرف زدن با كسی را نداشت، وقتی در مسیر بازگشت با اصرار رفقای هم‌تیمی‌‌اش مواجه شد، در این‌باره توضیحاتی داد تا به نوعی دلیل بروز این اتفاق را به زبان آورده باشد.

یكی از آنهایی كه در مسیر نزدیك چشمی بود، در این‌باره به خبرورزشی گفت چشمی توضیح داد: «وقتی دیدم توپ بلندی به وسط محوطه ارسال شد، برای اینكه بیشتر به هوا بپرم پایم را ستون كردم و محكم به هوا پریدم. در این بین از دستم هم كمك گرفتم تا حداكثر توانم را به كار بگیرم و به هوا بپرم، اصلاً فكر نمی‌كردم توپ به دستم برخورد كند».

چشمی گفت: «دیوانه نبودم كه در آن شرایط توپ را با دست بزنم. نمی‌خواهم كارم را توجیه كنم ولی نمی‌دانم داور چرا این‌قدر سختگیری كرد! كاملاً مشخص بود كه من به عمد توپ را نزده بودم...!»

او با بیان این توضیحات بلافاصله با دلگرمی و صحبت بچه‌های تیم مواجه شد كه می‌گفتند همه می‌دانند این كار را به عمد نكرده و نمی‌خواسته پنالتی بدهد ولی به هر حال داور در زاویه‌ای كه ایستاده بود، تشخیص بدی داده است. بازیكنان تیم به چشمی دلداری می‌دادند كه «مطمئنیم در بازی برگشت جبران می‌كنی.»

تگ ها


استقلال AFC Champions League فوتبال