والورده: از بازی با ویارئال درس گرفتیم/ مراقب گریزمان خواهیم بود

سرمربی بارسا در نشست خبری دیدار با اتلتیکو مادرید شرکت کرد...

سرمربی بارسا در نشست خبری دیدار با اتلتیکو مادرید شرکت کرد

والورده می‌گوید تیمش از بازی غیرعادی با ویارئال درس گرفته و بدون توجه به بازی با منچستر به مصاف اتلتی می‌رود. 

به گزارش مدال، ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل اتلتیکو مادرید شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو، والورده به خبرنگاران گفت:

"هر دو تیم سبک بازی مخصوص به خود را دارند و تلاش خواهیم کرد به سبک بازی خودمان پایبند باشیم. سه امتیاز بازی فردا برای هر دو تیم اهمیت بسیار زیادی دارد. برای ما برای افزایش فاصله و آنها برای کاهش اختلاف. به لحاظ ریاضی اختلاف ما با آنها قابل جبران است. خیلی از مردم در ماه ژانویه می‌گویند قهرمانی شما در لالیگا قطعی است ولی در این هفته‌ها که ما یک بازی را نبردیم و رقیب برده، کورس دوباره داغ شده است. مادامی که به لحاظ ریاضی قهرمانی ما قطعی نشده باید همه بازی‌ها را ببریم.

دمبله؟ او مطمئنا فردا غایب است و نمی‌دانیم به بازی چهارشنبه می‌رسد یا خیر. در هر صورت ما ریسک نمی‌کنیم. در همان بازه از پیش تعیین شده هستیم. او دیروز بخشی از تمرینات گروهی را انجام داد و امیدوارم امروز هم همین مسئله تکرار شد. 

استقبال هواداران از گریزمان؟ خواسته من از هواداران در بازی فردا این است که ما را تشویق کنند نه اینکه روی هو کردن بازیکن حریف تمرکز کنند. من هم دوست ندارم وقتی تیمم به خانه حریفی می‌رود، بازیکنم هو شود. هواداران باید در کنار ما باشند نه علیه بازیکنان حریف. هر بازیکنی مختار است باشگاهی که دوست دارد در آن بازی کند را انتخاب کند. هر کسی برای خودش تصمیم می‌گیرد و فردا هم یک بازی دیگر مثل بقیه بازی‌ها است. کاملا مراقب گریزمان خواهیم بود چون بازیکن بزرگی است. بازی فردا بازی بسیار مهمی است و بهترین راه برای آماده شدن برای بازی لیگ قهرمانان اروپا، خوب جنگیدن و تلاش کردن در بازی ماقبل آن است. بازی چهارشنبه تاثیری روی بازی فردا ندارد.

نگران عملکرد آرتور و افتش نیستم. او چیزهای زیادی به ما می‌بخشد و تاثیر قابل توجهی روی بازی ما دارد. در طول فصل برای هر بازیکنی فراز و نشیب وجود دارد. آرتور برای ما بازیکن مهمی است و چیزهای زیادی هم به ما می‌بخشد. از آرتور شناخت بسیار خوبی داریم و اگر تعویضش می‌کنیم حتما دلیلی دارد. در خیلی از بازی‌ها هم او نقش یک تعویض طلایی را بازی کرده و آرامش خاطر زیادی در میانه میدان به ما بخشیده است. نگران افت او نیستیم و از عملکردش هم بسیار خوشحالیم. او فصل بسیار خوبی را سپری می‌کند و خیلی خوب با تیم وفق پیدا کرده است.

اومتیتی؟ او مدت‌ها از میادین دور بود و حالا باید آهسته آهسته ریتم بازی‌اش را به دست بیاورد و دوباره با تیم هماهنگ شود. اما اینکه همه تقصیرها را در یک بازی که بازی دشواری بوده بر گردن یک بازیکن که تازه از مصدومیت برگشته بیندازیم، درست نیست. اشتباهات بازی با ویارئال را بیشتر تیمی می‌بینم تا فردی. وقتی دو گل عقب هستید و فرصتی باقی نمانده، مساوی کردن نتیجه خوبی محسوب می‌شود. اتفاق برعکس اگر رخ می‌داد، نتیجه بدی بود.

ویدال؟ همه از شخصیت جنگنده او باخبر هستیم که با نهایت انرژی در زمین حاضر می‌شود. فرقی هم ندارد از ابتدا بازی کند یا به عنوان بازیکن ذخیره. ویدال چیزهای زیادی به تیم می‌بخشد. برای بازی‌ای چون بازی فردا مشخصا خیلی خوب بود اگر می‌توانستیم روی بازیکنی چون ویدال که حریف را تحت فشار قرار می‌دهد، حساب کنیم و نداشتن او خبر بدی است.

پیکه تا قبل از بازی ویارئال همه بازی‌ها را به میدان رفته بود. او چهار کارته بود و به نظرم رسید بازی با ویارئال زمان خوبی برای استراحت دادن به او است. در بازی‌هایی که پیش رو داریم، با بازیکنانی سریع رو به رو می‌شویم و نیاز است تا در اوج آمادگی باشیم. باید برای هر اتفاقی آماده باشیم. اتلتی فشار زیادی به شما وارد می‌کند و این یک واقعیت است که کنار آمدن با این فشار در تمام طول بازی کار آسانی نیست. گاهی این فشار را در ابتدای بازی وارد می‌کنند. اتلتی در مجموع تیمی سازمان یافته است که دوست دارد در زمین خودش دفاع کند. 

نژادپرستی در فوتبال؟ بحث آموزش عمومی است ولی بحث فقط نژادپرستی نیست. این طور نیست که هر کس در ورزشگاه هر حرفی دلش خواست بزند. نباید این طور باشد و بحث آموزش عمومی است. این چیزی است که باید به دقت آن را بررسی کرد. 

مالکوم دقیقا به اندازه دیگر بازیکنان شانس بازی کردن دارد. او را در فرم خوبی می‌بینم و البته با توجه به کیفیت بالایی که در عبور از حریفان و شوتزنی که دارد، هنوز هم می‌تواند بیشتر از این به تیم کمک کند. مقابل ویارئال یک گل زد و یک پاس گل داد و هنوز می‌تواند بهتر هم باشد. بازی با ویارئال برای ما حکم یک تلنگر را داشت و بررسی کردیم چرا تیم در فاز تدافعی متزلزل نشان داد. در حالت عادی اینقدر گل نمی‌خوریم ولی این بازی‌ها را باید برداشت مثبت کرد و با پی بردن به نقاط ضعف، سعی بر اصلاح آنها داشت."