والورده: امید زیادی به یری مینا داریم

ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل اسپانیول در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری حاضر شد ......

 ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل اسپانیول در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری حاضر شد.

آبی اناری‌ها که بازی رفت را در خانه حریف با یک گل واگذار کرده‌اند، فرداشب در بازی خداحافظی خاویر ماسکرانو، برای جبران این شکست تلاش خواهند کرد. به گزارش موندو دپورتیوو، ارنستو والورده در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این دیدار گفت:

این دربی همیشه برای من بازی خاصی بوده است. وقتی دو تیم در جدول لالیگا اختلاف امتیازی زیادی دارند، به نظر می‌رسد که حساسیت بازی از بین می‌رود و برنده از قبل معلوم است اما دیدید که این گونه نبود. دربی، در هر حالتی یک بازی حساس و پرتنش و پیچیده برای هر دو تیم است. این از خواص دربی است. 

پیکه کاپیتان چهارم؟ این را به بازیکنان واگذار می کنم. زیاد دوست ندارم در این جور مسائل دخالت کنم. ماسکرانو می‌رود و این قانون زندگی است. عده‌ای می‌روند و دیگران باید جای آنها را پر کنند. مطمئنا ماسکرانو مربی خواهد شد. او خیلی خوب این بازی را درک می کند. او با مربی در خیلی چیزها بحث و گفتگو می‌کند و حتی پیشنهاد می‌دهد. وقتی بازیکنی به اواخر دوران بازیگری‌اش می‌رسد و می‌داند که چیزهایی می‌داند، مطمئن است که می‌تواند آن را در مربی‌گری ثابت کند. 

انتقال بازیکنان عربستانی به لالیگا؟ زیاد درباره این مسئله اطلاعات ندارم و نمی‌خواهم اظهارنظری عجیب غریب داشته باشم. اگر آنها که آمده‌اند، بازیکنان خوبی هستند، خوش آمدند.

دفعه قبل گفتم اولویت ما لالیگاست چون در لالیگا - بازی با بتیس - بازی داشتیم. حالا در کوپا دل ری بازی داریم و طبعا اولویت ما این تورنمنت و صعود به نیمه نهایی است. اولویت‌ها همواره به نسبت شرایط تغییر می‌کنند. 

مصدومیت فرمائلن نگران گننده بود اما چیز خاصی نیست و او یکی دو هفته نمی‌تواند بازی کند. چندان جدی نیست.

همه دوست دارند در بازی فردا، اتفاقی شبیه بازی با سلتاویگو رخ بدهد که ما در بیست دقیقه ۴ گل زدیم. اما همه تیم‌ها شبیه هم نیستند. این احتمال وجود دارد که اسپانیول فردا هم به دفاع صرف و ضد حملات روی بیاورد. 

آمار؟ آمار متعلق به گذشته است و برای پیدا کردنش باید به سال‌ها قبل برگردید. در صورتی که ما فرصتی برای نگاه به عقب نداریم. پس، اینکه آمار چه می گویند، به درد ما نمی‌خورد. اینکه نتایج خوب است، به تیم کمک می‌کند تا فشار کمتری احساس کند و کارها زودتر روی غلطک بیفتد. اینکه همه بازیکنان در یک مسیر حرکت می‌کنند، خبر خوبی است.

بازار؟ از تیمم راضی‌ هستم. اما تا زمانی که بازار بسته نشود، نمی‌توان با قاطعیت از چیزی حرف زد.

شانس نخست؟ به حرف رسانه‌ها که ما را شانس نخست می‌دانند، اهمیتی نمی‌دهم. ما بازی رفت را باختیم و فردا با یک تساوی بدون گل هم حذف خواهیم شد. کاری به حرف دیگران نداریم. کاری داریم که باید انجام دهیم. بازی فردا کاملا حساس و تعیین کننده است. مثل بازی با سلتا که نتیجه بازی رفت چیزی را مشخص نکرد. بازی بعدی همیشه مهم ترین چیز است و به همین دلیل اسپانیول در حال حاضر تمام ذهن ما را به خودش مشغول کرده است. فردا باید جبران کنیم.

اسپانیول برای حمله کردن نخواهد آمد چون دست بالا را در اختیار دارد. تمرکزش روی دفاع همه جانبه و لایه به لایه خواهد بود اما مطمئنا از گل زدن نیز غافل نخواهد شد. همان طور که در بازی رفت هم نشد.

اومتیتی خوب و در دسترس است. مقابل بتیس هم خوب کار کرد.

الان از لحاظ نتیجه عقبیم اما اولین بار نیست که چنین شرایطی را تجربه می کنیم. قبلا هم عقب افتادیم و موفق شدیم آن را در زمان بسیار کمتری جبران کنیم. بازی رفت را باخته‌ایم اما امیدواریم فردا با کمک هواداران جبران کنیم. حمایت آنها می‌تواند ما را به جلو براند و انگیزه بدهد تا بهترین بازی‌مان را انجام دهیم. پای جایزه شیرین صعود به نیمه نهایی در میان است که نمی‌توان به راحتی از دستش داد.

کوتینیو؟ باید منتظر پایان تمرین امشب بمانیم. چند بازیکن هستند که احتمال دارد به لیست برگردند. باید ببینیم تمرین چگونه پیش خواهد رفت. اگر بتوانند، قطعا در لیست قرار می‌گیرند.

جایگزینی ماسکرانو با مینا؟ ماسکرانو بازیکنی فوق العاده با تجربه است که به خوبی از سبک بازی ما خبر دارد. مینا اما هنوز حتی در یک بازی دوستانه هم به میدان نرفته است. پس این وسط تفاوت عمده‌ای میان آنها وجود دارد که چندان به سود ما نیست. با این حال، اعتقادمان بر این است که یری می‌تواند به ما کمک کند. قرار گرفتنش در لیست را هم بررسی خواهیم کرد. کم کم با ریتم تیم هماهنگ خواهد شد. امید زیادی به یری داریم. 

تگ ها


اخبار روز بارسلونا فوتبال