والورده: این مساوی برای ما ارزش زیادی دارد

ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا پس از توقف خارج از خانه تیمش مقابل اسپانیول در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد ......

ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا پس از توقف خارج از خانه تیمش مقابل اسپانیول در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد.
آبی اناری‌ها در شبی که بارش شدید باران بر کیفیت بازی تاثیر مشهودی گذاشته بود، با گل جرارد پیکه از شکست دوباره در دربی کاتالونیا گریختند تا رکورد جدیدی در تاریخ باشگاه به ثبت برسانند. به گزارش mundodeportivo، ارنستو والورده پس از بازی به خبرنگاران گفت:
وضعیت زمین و شرایط جوی به شکلی بود که مجبور بودید سبک بازی را عوض کنید و به توپ‌های بلند روی بیاورید. این تساوی برای ما ارزش زیادی دارد. هم به دلیل دشواری به دست آمدنش هم به خاطر نحوه کسب آن. در ابتدا به نظر نمی‌رسید وضعیت زمین تا این قدر وخیم شود و حتی من هم مشکلی در کنار زمین نداشتم. به این فکر می‌کردیم که حریف چگونه بازی خواهد کرد و زمین تا انتهای بازی دوام خواهد آورد و به همین دلیل هم مثل همیشه برای بازی برنامه ریزی کردیم و حتی تعویض‌ها را هم پیش بینی کرده بودیم اما همه چیز به کلی عوض شد. دو تعویض اول از قبل برنامه ریزی شده بود به جز آخری. قرار نبود لوکاس تعویض شود اما خودش درخواست تعویض داد چون زمین وضعیت مناسبی نداشت و خطرناک بود. می‌خواستم به خاطر همین وضعیت زمین یک تعویض دیگر انجام بدهم که لوکاس درخواست کرد. 
در نیمه اول کاملا بر توپ و میدان مسلط بودیم اما در نیمه دوم وقتی باران شدیدتر شد و زمین خراب شد، می دانستیم که بازی خطرناک‌تر هم خواهد شد و همین اتفاق هم افتاد. مجبور شدیم پائولینیو را عقب تر در کناره‌ها بازی بدهیم و بیشتر از توپ‌های دوم استفاده کنیم. 
خوشحالی پیکه؟ این واکنشی بود به رقابت میان دو تیم و حساسیت و تنش‌های دربی. اتفاقاتی هم در هفته اخیر افتاده بود که کمی بازی را حساس‌تر کرد. پیکه گل زد و این طور خوشحالی کرد. جرارد در بازی‌های حساس مسئولیت پذیری بیشتری نشان می دهد. بازی اما عادی بود و طبیعی بود که هر چه پیشتر برود، حساس‌تر و پر تنش دنبال می‌شود.
نیمکت نشینی مسی؟ با لئو دیروز حرف زده بودیم و هماهنگ شده بود و ربطی به آب و هوای امروز نداشت. همان طور که در کوپا دل ری در این ورزشگاه به سوارز استراحت داده بودیم. تقویم بسیار شلوغی داریم و هنوز هم بسیاری از بازی‌ها باقی مانده است. خیلی خوب جنگیدیم و مجبور بودیم خودمان را با شرایط بازی وفق دهیم. از نتیجه و بازی تیمم راضی‌ام.

تگ ها


اخبار روز لالیگا فوتبال