والورده: باید مراقب ضد حملات اتلتیکو باشیم/ نمی دانم کسی از دمبله عصبانی است یا خیر

......


 

سرمربی بارسا در مصاحبه ای پیش از بازی تیمش مقابل اتلتیکو گفت: ما برای پیروزی و تصاحب مالکیت توپ به میدان خواهیم رفت.
به گزارش خبرنگار مدال، والورده درباره مشکل دمبله می گوید: توضیح مشکل عثمان کار دشواری است. او هم یکی دیگر از اعضای تیم است و تلاش می‌کنیم تا جای ممکن به او برای نشان دادن همه پتانسیلش کمک کنیم. بیش از حد لازم درباره عثمان حرف زده است. توضیح مشکل دمبله دشوار است. او در پیدا کردن فرم ایده آل تکنیکی و فیزیکی به دردسر افتاده است. نمی‌دانم کسی در باشگاه از دست او عصبانی است یا نه.

والورده درباره بازی مقابل اتلتیکو نیز تصریح کرد: دو تیم سبک بازی بسیار مشخصی دارند. اتلتیکو در اوایل هر دو نیمه کارش را با پرس سنگین از بالا شروع خواهد کرد. ما برای پیروزی و تصاحب مالکیت توپ به میدان خواهیم رفت. گرچه باید مواظب ضد حملات اتلتی و وینگرهای سریعش باشیم. در ضربات کاشته هم باید مراقب باشیم.

وی افزود: امسال در بازی‌هایی که مردم انتظار داشتند راحت باشد، بیشتر از قبل به دردسر می‌افتیم چون بازی آسانی نداریم. در عوض مقابل رقبای بزرگ، خوب کار کرده‌ایم. اتلتی از مدعیان قهرمانی است. نیاز به ارائه یکی از بهترین عملکردهایمان داریم تا بازی را ببریم. در این باره با هم صحبت کرده‌ایم.

او درباره احتمال حضور آرتورو ویدال در بازی تاکید کرد: بازی کردن او هم یکی از احتمالات است. آرتورو خیلی خوب در تمرینات کار می‌کند و یکی از گزینه‌های ما است. ویدال هر زمان به میدان می‌رود، چیزهای خوبی به تیم اضافه می‌کند.

سرمربی بارسا درباره کوتینیو گفت:باید منتظر تمرینات بمانیم تا وضعیتش را ببینیم. او تاکنون تمرینات را به طور کامل انجام نداده است. با تقویم فشرده‌ای که پیش رو داریم، نمی‌توانیم روی او ریسک کنیم.

والورده درباره مصدومان اتلتی در این دیدار افزود: این درست است که خیمنز و گودین به دلایلی که همه می‌دانیم، بازیکنان مهمی هستند ولی اتلتی به جای آنها ساویچ و لوکاس را هم در اختیار دارد. شاید به تفاوت سطح بازیکنان اصلی و ذخیره اشاره کنید و من هم کتمان نمی‌کنم که اتلتی غایبان مهم و تاثیرگذاری دارد اما اعتقادم بر این است که جایگزینان هم در سطح بالایی ظاهر خواهند شد.اتلتیکو مادرید تیمی بی نهایت رقابتی است و هافبک‌هایی چند پسته دارد. ذخیره‌ها عملا در سطح بازیکنان اصلی هستند.

وی در خصوص امتیازات از دست رفته این فصل گفت: البته که بازی فردا بسیار بسیار مهم است به خصوص که ما بازی قبلی را هم باخته‌ایم. 4 امتیاز برتری‌مان را از دست داده‌ایم. امسال تیم‌ها به هم نزدیک‌تر هستند و لیگ بسیار جذاب دنبال می‌شود. در بازی‌هایی امتیاز دادیم که باید خیلی زودتر کار را تمام می‌کردیم. ولی تیمی هستیم که اگر پیش بیفتیم، شکست دادنمان دشوار است.

والورده در خصوص بازگشت اومتیتی نیز می گوید: مشکل نیست، یک راه حل جدید است و آن را مدیریت خواهم کرد. دو مدافع مرکزی تیم در برهه ای که دستمان بسته بود، عملکرد خوبی داشتند و حالا یک گزینه دیگر در اختیار داریم و این خبر خوبی است.

وی درباره گریزمان نیز افزود: برابر تیمی بازی می‌کنیم که انتظار داریم در بالاترین سطح باشد. چنین تفکری را قبل از بازی با هر تیمی داریم. گریزمان همیشه خودش را در لحظات حساس نشان می‌دهد. امیدوارم او به خاطر عملکرد دفاعی فوق العاده ما، شب خوبی نداشته باشد.

والورده گل خوردن‌های زیاد این فصل بارسا را چنین توضیح می دهد: بیشتر از قبل و چیزی که باید، گل می‌خوریم. بازی‌هایی بودند که در خط دفاعی به حریف فضایی ندادیم و گل خوردیم ولی در بعضی بازی‌ها فضای زیادی دادیم. این چیزی است که باید تصحیح شود. سال گذشته در فاز تدافعی بسیار خوب عمل می‌کردیم و با اتکا بر آن، گل‌های زیادی در ضد حملات به ثمر رساندیم. باید به بازی‌هایی که نتیجه خوبی داشتیم، نگاه کنیم. به تمرکزی که در طول بازی داشتیم. وضعیت خط دفاعی ما باید مورد ارزیابی قرار بگیرد و این را تایید می‌کنم.

سرمربی بارسا در خصوص آلکاسر نیز گفت: بارسلونا هنوز چیزی را به صورت رسمی اعلام نکرده است ولی خب ظاهرا دورتموند قصد دارد خیلی زود کار را تمام کند. در هر حال رفتن به دورتموند برای پاکو انتخاب خوبی بود و حالا مرتب بازی می‌کند. برایش بهترین‌ها را آرزو داریم. آرتور؟ می‌دانیم دو بازی با برزیل انجام داده و طبق عملکردش در تمرینات امشب تصمیم می‌گیریم.

او درباره اینکه آیا حاضرید بازی فردا را ببازید اما برای فینال لیگ قهرمانان اروپا دوباره به واندا مترو پولیتانو بیایید، گفت: البته که نه! کسی هم هست که چنین چیزی را قبول کند؟ ما به عنوان بارسلونا همیشه خواهان پیروزی هستیم. این اصطلاحات برای شما خبرنگاران است. من پیروزی در بازی فردا را می‌خواهم و تا ماه ژوئن هنوز زمان زیادی باقی است.

والورده درباره دنیس سوارز هم گفت: او هم یکی دیگر از بازیکنان تیم است. بازار نقل و انتقالات هنوز باز نشده است. خواهیم دید چه می‌شود ولی رقابت زیادی در تیم وجود دارد و طبیعی است شما درباره بازیکنی که زیاد بازی نمی‌کند، سوال کنید.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال