والورده: برای رفتن به فینال راهی جز پیروزی نداریم

والورده معتقد است آنها باید در برنابئو برای پیروزی به میدان بروند...

والورده معتقد است آنها باید در برنابئو برای پیروزی به میدان بروند

والورده در کنفرانس خبری پیش از ال کلاسیکو شرکت کرد.

به گزارش مدال، فردا شب، در یکی از دیدارهای جذاب اروپا و حتی جهان، دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در مرحلۀ نیمه‌نهایی جام حذفی اسپانیا مقابل یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

پیش از شروع این دیدار، ارنستو والورده در کنفرانس خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران این چنین پاسخ داد:

صدمین بازی به عنوان مربی بارسا؟

"اصلاً خبر نداشتم که این صدمین بازی من است. امیدوارم که با پیروزی مقابل رئال جشن بگیریم. این بازی تعیین کننده‌ای است، چرا که یک تیم صعود می‌کند و دیگری حذف می‌شود. باید از همان ابتدا به حریف ضربه بزنیم و بازی را ببریم. اگر نتوانیم از موقعیت‌های خود استفاده کنیم بدون شک بازنده بازی خواهیم بود. باید از همین الان روی خط دفاعی کار کنیم تا در شب مسابقه دچار نقص نشویم."

استفاده از VAR؟

"با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی مشکلی نداریم. ما تنها هدف‌مان پیروزی در این دیدار است و اهمیتی به VAR نمی‌دهیم. آمار بسیار خوبی در برنابئو داشته‌ایم و همین آمار قطعأ به ما در شب بازی کمک خواهد کرد."

نقش وینیسیوس در ترکیب رئال مادرید؟

"جونیور بازیکن بسیار خلاق و خوبی است که اعتماد به نفس بالایی دارد. علاوه بر او رئال بازیکنان دیگری هم مثل آسنسیو و بیل را در اختیار دارد که هر کدام از آنها می‌تواند به تیم‌شان کمک زیادی کنند."
در مورد بازی و نتیجۀ آن؟

"ال کلاسیکو بازی بسیار بزرگی است که همین امر کار ما را دشوار خواهد کرد. پیروزی در این بازی بیشتر از 3 امتیاز به همراه دارد. ما پس از پیروزی مقابل سویا با روحیۀ بالایی مقابل رئال قرار خواهیم گرفت برای رسیدن به فینال هیچ راهی جز بردن نداریم."