والورده: خوشحال نگه داشتن هواداران بارسا دشوار است

ارنستو والورده می‌گوید در فصلی که گذشته، گاهی هواداران راضی بوده‌اند و گاهی رضایت آنها جلب نشده است...

به گزارش مدال، ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل آلاوز شرکت کرد.

به نقل از مارکا، فردا در آخرین بازی سال 2019، بارسا در نیوکمپ میزبان آلاوز خواهد بود. پس از توقف بارسلونا مقابل رئال مادرید در ال کلاسیکو، کاتالان‌ها به پیروزی برابر نماینده باسک، نیاز مبرم دارند. والورده به خبرنگاران گفت:

"آلاوز دو مهاجم دارد که به کلی سبک بازی این تیم را مشخص می‌کنند. این درست است که در چند هفته اخیر آنها نتایج خوبی کسب نکرده‌اند ولی تاریخ می‌گوید همیشه کار را در بازی‌های رو در رو برای ما سخت کرده‌اند. آلاوز خوب دفاع می‌کند. از طرفی می‌تواند پرس سنگینی هم روی حریف اعمال کند. این آخرین بازی سال است و پیروز شدن اهمیت زیادی دارد.

ال کلاسیکو؟‌ شما همیشه نقاط ضعف و قوت را با هم می‌بینید. در این بازی در مقاطعی آنها بر توپ و میدان مسلط بودند و برنامه‌شان هم استفاده از مدافعان کناری بود. با این حال مهم ترین کار آنها پرس از جلو بود که بازی را تحت تاثیر قرار می‌داد.  اعتراض مادرید به داوری؟ در این باره بیش از یک بار صحبت کرده‌ایم. با VAR جنجال از فوتبال نمی‌رود چون جنجال در خون فوتبال است. اکنون در دنیای رسانه‌ها بسیاری درباره پیش بازی، بازی، داوری، نتیجه، سبک بازی و ... صحبت می‌کنند. تصمیم با داور است و VAR به او کمک می‌کند. گاهی تصمیمات او با اعتراض یک تیم رو به رو می‌شود. در سال 2020 هم داستان همین خواهد بود!

عملکرد تیم در ال کلاسیکو باعث نخواهد شد ما روند آماده سازی تیم را در سال جدید عوض کنیم. روال کار همان خواهد بود. بازیکنان آمریکای جنوبی چند روز بیشتر استراحت خواهند کرد چون در طول سال، فرسایش بیشتری دارند. اینکه سه تا چهار روز فرصت استراحت بیشتری داریم، اتفاق خوبی است. 

برآیند تیم در سال 2019؟ همیشه تصویر خوبی از تیم به خاطر می‌سپاریم. طبعا چیزهایی هستند که دوست داریم در آنها بهتر کار کنیم. توقعات از ما بسیار بالا است و خوشحال نگه داشتن هواداران، بسیار دشوار. گاهی به این هدف رسیدیم و گاهی نه. فصل دشواری بوده است. مثل همه فصول. حاشیه امنیت دو سال قبل را نداریم. البته در جایگاه خوبی هستیم و می‌دانیم در ماه آوریل و می است که بازی‌ها تعیین کننده می‌شوند و آن زمان باید در اوج آمادگی باشیم. طبعا دوست داشتیم با چند امتیاز اختلاف صدرنشین باشیم ولی بقیه تیم‌ها هم قدرتمند هستند و به همین دلیل لیگ نزدیک و برابری شاهد هستیم. باید از اشتباهات درس بگیریم و از دستاوردهایمان لذت ببریم.

بوسکتس؟ امروز بدون مشکل تمرین کرد و تب نداشت. به نظر ما مشکلی ندارد و فردا می‌تواند بازی کند.

نقل و انتقالات زمستانی؟‌ به آن فکر نمی‌کنم. فقط به بازیکنانی که در اختیار دارم، فکر می‌کنم. هیچ تغییری را مد نظر ندارم."

اخبار مرتبط:

آغاز تحرکات بارسلونا برای تمدید قرارداد مسی

تگ ها


فوتبال جهان ارنستو والورده بلوگرانا بارسلونا آلاوز بارسلونا-آلاوز لالیگا فوتبال