Banner

والورده: در مورد مسی ریسک نمی‌کنیم/ از تیمم راضی هستم

ارنستو والورده سرمربی بارسلونا اطمینان داد تا زمانی که از شرایط لیونل مسی مطمئن نشوند، در موردش ریسک نخواهند کرد...

به گزارش مدال، بارسلونا فردا در اولین بازی از هفته اول رقابت‌های لالیگا، باید در سن مامس به مصاف اتلتیک بیلبائو برود. ارنستو والورده، سرمربی بلوگرانا در نشست مطبوعاتی پیش از بازی، به سوالات مربوط به نیمار و مصدومیت لیونل مسی پاسخ داد که می‌خوانید.

"بازی برابر بیلبائو سخت خواهد بود. آن‌ها پیش فصل خوبی را سپری کردند. با وجود تمام فشارها، باید هوشیار باشیم. می‌خواهیم شروع خوبی داشته باشیم و به سومین قهرمانی پیاپی در لالیگا دست یابیم."

نیمار

"فعلا روی تیم خودم تمرکر کرده‌ام و برای این بازی آماده می‌شوم. نیمار به پاری سن ژرمن تعلق دارد. باز بودن پنجره نقل و انتقالات باعث ناراحتی است. به نظر من باید با شروع لیگ، نقل و انتقالات تمام شود. از تیمی که دارم بسیار راضی هستم و قصد ندارم در مورد بازیکنانی که متعلق به تیمم نیستند، صحبت کنم."

چالش‌ها 

"تکرار موفقیت‌های سال گذشته و رسیدن به ماه می با احتمال دستیابی به هرچهار قهرمانی ممکن. تکرار می‌کنم که دستاورد سختی است و در سال گذشته در انجام آن موفق نبودیم. با این حال وظیفه داریم همه چیز را بهبود بخشیم."

لیونل مسی

"نمی‌خواهیم ریسک کنیم و مخصوصا در مورد لئو، هیچ تمایلی به این کار نداریم. لیونل هنوز با تیم تمرین نکرده است. در این مورد صبر خواهیم کرد اما او به سرعت ریکاوری خوبی را پشت سر می گذارد. تیمی که دارم قدرتمند است و معمولا در این شرایط بهتر است در مورد داشته‌هایتان فکر کنید نه در مورد نداشته‌هایتان. راکیتیچ بازیکن مهمی است. او در این دو سال واقعا همه چیزش را برای تیم وقف کرده است. ایوان بازیکنی در اختیار تیم است."

بازی زیبا

"اگر هر روز مرا با جورج کلونی مقایسه کنید، پس قطعا به مشکل خواهید خورد. اگر تیم مرا با بهترین تیم تاریخ بارسا مقایسه کنید، دوباره به مشکل خواهید خورد. امسال برنامه بازی‌ها شبیه جنگ است. هنوز هم فکری در این مورد نشده و به نظرم به ضرر لیگ خواهد بود. هر تیمی خواسته‌ها و اهداف خودش را دارد. هر موقع که به سن مامس برمی‌گردم، حس سختی را تجربه می‌کنم."

پیش فصل

"می‌توانستیم جلسات تمرینی بیشتری برگزار کنیم. در کل، تیم خوب بود. مخصوصا در بازی پایانی مقابل ناپولی. سمدو؟ در پست دفاع راست بازیکنی بازی می کند که بتواند در تمام لحظات تصمیم‌گیری خوبی داشته باشد. من سرجی روبرتو را در مرکز زمین قرار می‌دهم زیرا به نظرم آنجا به پویایی و تحرک بیشتری نیاز داریم. سمدو حاضر است نقش بزرگی برای تیم ایفا کند اما همه چیز به عملکرد خودش بستگی خواهد داشت. انتقال بازیکن برخلاف میلش؟ دوست دارم در تمام تصمیماتی که تضاد عقاید وجود دارد، مربی هم حق تصمیم‌گیری داشته باشد. تاکید کردم که به این چیزها فکر نمی کنم و برای بازی آماده می‌شوم."

آرتورو ویدال

"با ما خواهد ماند. روی او حساب می‌کنم. خواهیم دید چه می‌شود."

اخبار مرتبط:

منتفی شدن جلسه میان سران بارسلونا و PSG

تگ ها


ارنستو والورده بلوگرانا فوتبال جهان افتتاحیه لالیگا لیونل مسی آرتورو ویدال اتلتیک بیلبائو بارسلونا اتلتیک بیلبائو-بارسلونا لالیگا فوتبال