والورده: در مورد مسی ریسک نمی‌کنیم

والورده با چهره‌ای جدی در مورد دیدار تیمش مقابل رئال بتیس صحبت کرد...

به گزارش مدال، ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل رئال بتیس شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو، والورده گفت:

"بازی‌های سال گذشته با بتیس می‌تواند منبع خوبی برای آنالیز باشد و بازی‌های اسپانیول که روبی آنجا بود. بتیس بازیکنان خوب زیادی دارد و در حالی از کسب سهمیه لیگ اروپا بازماند که همه فکر می‌کردند قطعا این سهمیه را می‌گیرد. امسال هم آنها ترکیب لازم برای قرار گیری در رتبه‌های بالای جدول را دارند و مربی جدیدی هم دارند. در هر بازی شما موظف به کسب سه امتیاز هستید. پس از شکست مقابل بیلبائو چاره‌ای جز شروع امتیازگیری نداریم.

حاشیه‌های دمبله؟ هیچ حرفی برای گفتن در رسانه‌ها ندارم. دوست ندارم زیاد درباره این مسئله حرف بزنم. در سال‌های گذشته اتفاقات بیشتری رخ داده بود و همواره درباره دمبله از کاه، کوه ساخته می‌شود. بنابراین هیچ حرفی برای گفتن ندارم.

مسی؟ باید منتظر تمرین امروز بمانیم ولی دقیق نمی‌دانم می‌توانیم روی او حساب کنیم یا نه. اگر بتواند بازی کند هم نمی‌دانم چقدر. نمی‌توانم قبل از تمرین امروز، پیش بینی کنم. به هیچ عنوان روی او ریسک نمی‌کنیم یا مجبورش نمی‌کنیم به بازی برود. نمی‌توانیم اشتباه کنیم و شرایط بدتر شود. اگر 100٪ آماده نباشد، بازی نخواهد کرد.

نیمار؟ من هم مثل بقیه. این را می‌دانم که در هر پنجره نقل و انتقالاتی، در رابطه با این باشگاه حرف‌ها و شایعات فراوانی منتشر می‌شود. از طرفی بازیکنانی مثل نیمار توجهات را به خود جلب می‌کنند. با این حال باید دقت کرد که او بازیکن یک باشگاه دیگر است. خواهیم دید چه می‌شود ولی بیشتر از همه باید نگران بازی فردا باشیم تا نیمار و هر چیز دیگری. شایعه همیشه هست؛ اگر نیمار نباشد یک بازیکن دیگر پیدا می‌شود. اگر قرار بود این شایعات روی ما اثر بگذارد، اصلا نمی‌توانستیم بازی کنیم! این چیزها در بارسا عادی است. اتفاق جدیدی نیست و باید با آن کنار آمد.

واضح است که احتمال دارد بازیکنان تیم دوم در لیست ما برای بازی فردا قرار بگیرند. به همین خاطر است که آنها یک هفته کنار تیم اول تمرین می‌کردند. فراموش نکنید چهار بازیکن خط حمله که سال گذشته بیشترین دقایق را به میدان رفتند یعنی مسی، سوارز، دمبله و کوتینیو را نداریم! فقط شاید مسی در دسترس باشد و مالکوم و کوتینیو که جدا شدند. رافینیا؟ حرف درباره او زیاد است. از پیش فصل این حرف‌ها هست. در هر دو فصل اخیر او دو مصدومیت شدید داشته است. رافینیا بازیکنی است که بدون هدف بازی نمی‌کند و همواره در زمین همه توانش را به کار می‌گیرد. تا قبل از مصدومیتش همین طور بود. او همیشه نگرش فوق العاده‌ای دارد. اکنون هم مثل دیگران برای جایگاهش در ترکیب می‌جنگد.

گریزمان؟ روز به روز بیشتر در تیم جا می‌افتد و خواسته ما این است که بیش از پیش در بازی تیم مشارکت داشته باشد. اگر این اتفاق بیفتد، می‌تواند تاثیرگذارتر باشد. در مقابل بیلبائو به اندازه‌ای که دوست داشتیم، این اتفاق نیفتاد. مالکیت ما باید موقعیت گراتر باشد. مالکیت بدون موقعیت برای مهاجمان ما یک مشکل است چون مهاجم وقتی موقعیت داشته باشد قادر است تعیین کننده ظاهر شود. گریزمان خودش هم باید در موقعیت سازی شرکت کند.

استفاده از آرتورو ویدال در خط حمله؟ اگر تیم کمبود مهاجم داشته باشد و در گلزنی به مشکل برخورد کند، طبعا نیاز داریم افرادی به محوطه جریمه نفوذ کنند. این یک واقعیت است که با توجه به مصدومانی که داریم، داشتن هافبک‌هایی با شم گلزنی هم یکی از گزینه‌هایی است که باید به آن فکر کرد.

پانصدمین بازی پیکه برای بارسلونا؟ او بازیکنی مهم برای تیم، رختکن و باشگاه است. اما ترجیح می‌دهم به این آمار نپردازم. بیشتر به عملکردش در زمین توجه دارم. انجام 500 بازی در این باشگاه حرف‌های زیادی درباره کیفیت او و ثباتش می‌زند. برای من عملکرد او در بازی فردا مهم است. آمار، گویا است ولی مهم بازی فردا است.

تعداد زیاد از حد هافبک‌ها؟ یا باید با 8 هافبک بازی کنیم یا چند نفر بیرون بمانند. من از ریاضیات زیاد سر در نمی‌آورم. مشکل از انگلیس‌ها است که گفتند فقط 11 بازیکن می‌تواند در زمین باشد!"

اخبار مرتبط:

دیوید بکهام مهاجم گلزن بارسلونا را می‌خواهد

تگ ها


ارنستو والورده مصدومیت مسی فوتبال جهان بلوگرانا لیونل مسی رئال بتیس بارسلونا بارسلونا-رئال بتیس لالیگا فوتبال