والورده: دورتموند مثل یک دیوار رسوخ‌ناپذیر است

ارنستو والورده سرمربی تیم فوتبال بارسلونا پس از تساوی برابر دورتموند در اولین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، در مورد شرایط بازی و عملکرد شاگردانش صحبت کرد...

به گزارش مدال، بارسلونا در اولین بازی فصل خود در لیگ قهرمانان در زمین بروسیا دورتموند به تساوی بدون گل دست یافت. میزبان تیم برتر میدان بود و تراشتگن با مهار یک ضربه پنالتی، نقش اصلی را در فرار بارسا از شکست ایفا کرد.
ارنستو والورده سرمربی بارسا در پایان بازی گفت:« نتیجه در هر صورت مساوی شد ولی باید یادآور شوم که خیلی عذاب کشیدیم. البته انتظار این همه فشار از سوی دورتموند را داشتیم. از حیث مالکیت توپ بهتر بودیم ولی دورتموند حملات خطرناک تری داشت. ما هم در زدن ضربات نهایی بی دقت بودیم و هم موقعیت های کمتری داشتیم. در مجموع بازی دشواری بود و باید بگویم که آنها در خانه مثل یک دیوار رسوخ ناپذیر هستند.»
والورده ادامه داد:« نیمه دوم در مقطعی چند موقعیت خوب گلزنی به دورتموند دادیم. به خصوص روی ضدحملات خیلی سریع و با برنامه بودند. همین کار را برای ما دشوار کرده بود. در دادن پاس های نهایی خوب نبودیم و به همین دلیل موقعیت های گل زیادی ایجاد نکردیم. اگر آن توپ دقیقه پایانی مسی گل می شد، خوشحال تر می شدیم.»
تراشتگن:« در لالیگا از او انتقاد می شد که زیاد گل دریافت کرده است ولی او امشب عالی بود. همه می دانیم که چه گلر بزرگی در اختیار داریم و امشب سودش را نیز بردیم.»
لیونل مسی:« او اصلا پیش فصل نداشت و هنوز روی فرم نیست. لئو در دیداری به میدان رفت که ریتم و سرعتی باورنکردنی داشت و خوب هم کار کرد. مسی هنوز آماده نیست ولی به خوبی خودش را در جریان بازی قرار داد. این اولین 30 دقیقه فصل مسی بود و همچنین اولین بازی ای که سوارز کامل در میدان بود.»

بیشتر بخوانید:

کلوپ: این شکست برایم بسیار دردناک است

تگ ها


بارسلونا دورتموند ارنستو والورده لیگ_قهرمانان_۲۰ ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان آسیا بورسیا دورتموند بارسلونا بورسیا دورتموند-بارسلونا UEFA Champions League فوتبال