والورده: رخنه به خط دفاعی المپیاکوس واقعاً مشکل بود

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا اعتراف کرد که نفوذ به دفاع چند لایه المپیاکوس برای رسیدن به دروازه این تیم کار بسیار سختی بوده است و اینکه مردانش به هدف خود در این بازی نرسیدند ......

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا اعتراف کرد که نفوذ به دفاع چند لایه المپیاکوس برای رسیدن به دروازه این تیم کار بسیار سختی بوده است و اینکه مردانش به هدف خود در این بازی نرسیدند.

تیم فوتبال بارسلونا شب گذشته (سه شنبه) در شب نخست از هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا، در خانه میزبان یونانی اش المپیاکوس به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکرد و به این ترتیب از قطعی کردن صعود زودهنگامش به مرحله یک هشتم نهایی باز ماند.

ارنستو والورده در پایان دیداری که تیمش موقعیت های فراوانی را از دست داد به خبرنگاران گفت: ما یک قدم رو به جلوی دیگر برداشتیم اگرچه قدمی نبود که ما می خواستیم. سعی کردیم با حفظ توپ در اکثر دقایق بازی، خودمان را به دروازه حریف برسانیم. آنها اما از نظر دفاعی کارشان را عالی انجام دادند. ما برای قطعی کردن صعود به اینجا آمده بودیم اما نشد.

یکی از تصمیماتی که والورده پیش از بازی برای اتخاذ آن مردد بود، انتخاب سرخی روبرتو یا جرارد دئولوفئو برای بازی در ترکیب اصلی بود. او در این خصوص هم تأکید کرد: من امکان استفاده از هر دوی آنها را در ترکیب اصلی داشتم. با ارزیابی شرایط بازی به این نتیجه رسیدم که از سرخی استفاده کنم. او سخت تلاش می کند و توانایی سرعت بخشیدن به روند بازی را دارد.

دفاع چند لایه المپیاکوس غول های کاتالونیا را به دردسر انداخته بود و عملاً به آنها اجازه عبور توپ را نداد. ارنستو والورده که خودش زمانی هدایت المپیاکوس را برعهده داشت (2010 تا 2012) درباره شیوه بازی حریف یونانی تأکید کرد: وقتی حریف اینقدر عقب می نشیند و در لاک دفاعی فرو می رود، مشکل اینجاست که شما مجبور می شوید بیشتر به خودتان فشار بیاورید و این هم منجر به زودتر خسته شدن بازیکنان تان می شود. این سخت ترین بخش فوتبال است، نفوذ به یک خط دفاعی بسته.

بارسلونا در حال حاضر با 10 امتیاز و 3 امتیاز اختلاف نسبت به یوونتوس در صدر جدول گروه D قرار دارد.

تگ ها


اخبار روز UEFA Champions League فوتبال