والورده: فردا بازی پیچیده و خطرناکی در پیش داریم

والورده لیون را حریف خطرناکی می‌داند...

والورده لیون را حریف خطرناکی می‌داند

والورده می‌گوید آمار ضعیف بارسا در سال‌های اخیر در مسابقات اروپایی، دشواری این تورنمنت را نشان می‌دهد.

به گزارش مدال، ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار خارج از خانه مقابل المپیک لیون در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو، والورده به خبرنگاران گفت:

"به یک هشتم رسیدیم و مدت‌ها است منتظر رسیدن این بازی هستیم. مشتاق شروع این بازی بودیم ولی به نظرم لیون هم همین احساس را دارد. آنها امسال هیچ باختی در لیگ قهرمانان اروپا نداشتند و در خانه تیمی ترسناک هستند. لیون فوتبال بسیار خوبی بازی می‌کند؛ بازیکنان خلاق و تعیین کننده‌ای دارد و بازی فردا مطمئنا بازی خطرناک و پیچیده‌ای خواهد شد. آیا بارسا دیگر به اندازه قبل هجومی نیست؟ ما به جز مساوی 0-0 با بیلبائو دائم تیم حمله کننده و گلزنی بوده‌ایم. از این سوالتان تعجب می‌کنم و حرف دیگری برای گفتن ندارم. 

با شکست رئال مادرید مقابل ژیرونا شما یک گام دیگر به قهرمانی لیگ نزدیک شدید؟ لالیگا لیگی بسیار پیچیده و دشوار است و باخت مادرید در خانه به ژیرونا دلیل دیگری بود بر این مدعا. با این حال ما طبق معمول تمرکزمان روی بازی‌های خودمان است نه دیگر تیم‌ها. اگرچه انکار نمی‌کنم که امتیاز دادن رقبا به سود ما است و همان طور که نتایج ما برای دیگر تیم‌ها مهم است، نتایج آنها هم برای ما اهمیت دارد ولی اولویت ما بازی‌های خودمان است.

آمار ضعیف بارسا در اروپا؟ این نشان می‌دهد لیگ قهرمانان اروپا تورنمنتی دشوار و پیچیده است. با این حال گفته شد ما نمی‌توانیم در خانه حریفان اروپایی پیروز شویم و حتی گل بزنیم. اما دیدید که ما در لندن، آیندهوون و میلان هم گل زدیم هم پیروز شدیم. راه جلوگیری از تکرار نتایج افتضاح اخیر؟ اول از همه تلاش برای از دست ندادن توپ. سپس در صورت لو رفتن توپ، پرس سنگین برای بازپس گیری هر چه سریع‌تر آن. مشتاق شروع بازی هستیم و آماده‌ایم. می‌خواهیم تا جایی که ممکن است در لیگ قهرمانان پیشروی کنیم و فشار ناشی از نتایج اخیر و انتظارات را هم به جان می‌خریم.

اومتیتی با اصرارش در لیست قرار گرفت؟ نه اصلا او اصراری نکرد و هیچ صحبتی در این زمینه با هم نداشتیم. اگر او در لیست قرار گرفته به این خاطر است که مجوز پزشکان را گرفته و فردا خواهیم دید در ترکیب قرار می‌گیرد یا خیر. کوتینیو جای آرتور؟ این هم یکی از احتمالات است. چه قبل از بازی چه در حین بازی.

لیون بازیکنان بسیار خوبی دارد. مندی مدافع کناری فوق العاده‌ای است؛ فکیر کلید تیم است؛ آنها مطمئنا تلاش می‌کنند ما را تحت فشار قرار بدهند. لیون را بیشتر به عنوان یک تیم می‌پسندم تا ترکیبی از چند بازیکن عالی. عوار و مندی، خریدهای آتی بارسا؟ هر دو بازیکنان بسیار خوبی هستند که در لیون بازی می‌کنند و ما احترام بسیار زیادی برای آنها قائلیم. غیبت فکیر؟ او بازیکنی است که می‌تواند در هر دیداری تعیین کننده باشد. گل می‌زند؛ پاس گل می‌دهد و نقش هدایت حملات تیم را بر دوش دارد. سعی خواهیم کرد از غیبتش استفاده کنیم.

اصلا به این فکر نمی‌کنم که بازی برگشتی هم وجود دارد. ما برای پیروزی آمده‌ایم و برد می‌خواهیم. اگر فکر کنیم بازی برگشتی هم هست، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ایم. سال گذشته وقتی به رم برخورد کردیم همه گفتند بهترین قرعه ممکن نصیبمان شده است. ضعیف‌ترین رقیب ممکن. آن اظهارنظرها هیچ کمکی به ما نکرد. تا قبل از بازی برگشت ما فقط یک باخت داده بودیم و بازی رفت را هم 4-1 برده بودیم. ولی باختیم و حذف شدیم. این بازی‌ها را نمی‌توان تحت هیچ شرایطی دست کم گرفت. همیشه باید با نهایت توان به میدان بروید و فشار را تحمل کنید. اخیرا با هم درباره رم حرف نزده‌ایم. زیاد با بازیکنان حرف می‌زنیم ولی نه درباره بازی با رم.

تیم شما در بازی مقابل سیستم سه دفاعه مشکل دارد؟ این سوال تکراری است و موجب شده بعضی واقعا این را باور کنند. سویا با پنج مدافع بازی می‌کرد و ما 6-1 بردیم. وایادولید همین طور و ما 1-0 بردیم. ولی با بیلبائو و والنسیا که دفاع چهار نفره دارند، مساوی کردیم. سیستم سه دفاعه گاهی می‌تواند شما را غافلگیر کند ولی نه چندان زیاد.

آمار ضعیف سوارز در بازی‌های اروپایی؟ وقتی لوییس در زمین است، مطمئنیم فرصت‌هایی برای گلزنی پیدا می‌کند. تیم حریف هم به همین ترتیب. لوییس مقابل وایادولید می‌توانست در عرض نیم ساعت هت تریک کند. در میلان هم فرصت‌های بسیار زیادی خلق کرد. تقویم فشرده‌ای پیش رو داریم که ما را هیجان زده می‌کند ولی بازی به بازی پیش می‌رویم."