والورده: فردا ثابت می‌کنیم کی هستیم/ یونایتد به دقایق پایانی معروف است

سرمربی بارسلونا درباره دیدار برگشت با منچستر یونایتد گفت: با وجود نتیجه بازی رفت اما هیچ شانس بیشتری برای صعود نداریم...

سرمربی بارسلونا درباره دیدار برگشت با منچستر یونایتد گفت: با وجود نتیجه بازی رفت اما هیچ شانس بیشتری برای صعود نداریم

ارنستو والورده که تیمش فردا در دیدار برگشت مرحله یک چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانی اروپا به مصاف شیاطین سرخ خواهد رفت، این بازی را دشوار خوانده است.
به گزارش مدال، والورده درباره تقابل با یونایتد و عملکرد هر دو تیم در کنفرانس خبری پاسخگوی سوالات بود. وی در ابتدا گفت:
"نمی دانم یونابتد فردا چه عملکردی دارد ولی بازی های خارج از خانه اخیرشان را در یاد داریم. 3 تا از 4تای آن را برنده شدند از جمله بازی با یووه و پاریس. پس ما باید کاملا تمرکز کنیم و حریف را جدی بگیریم."
وی افزود: "حتی با وجود نتیجه بازی رفت، ما هیچ شانس بیشتری برای صعود نداریم. باید برویم و با بهترین سطحمان بازی کنیم. نباید به آن ها اجازه بدهیم که ضد حمله بزنند. همه چیز از حمله شروع می شود ما باید پرس کنیم تا توپ را از دست بدهند."
سرمربی آبی و اناری درباره دمبله نیز تاکید کرد: " او 70 دقیقه بازی کرد و حس خوبی داشت. خواهیم دید فردا کی بازی می کند. مهم این است که تمام بازیکنان آماده باشند چه آن هایی که از ابتدا در ترکیب قرار می گیرند چه آنهایی که بازی را به پایان می رسانند. خصوصا که حریف ما از لحاظ تاریخی به علاقه اش به دقایق پایانی معروف است."
والورده افزود: "بازیکنان فوق العاده ای دارند اگر به آن ها فضا بدهیم اذیت می کنند. ما برای منچستر احترام زیادی قائلیم چون باشگاهی ریشه دار هستند ولی ما هم فردا می رویم که ثابت کنیم کی هستیم."
او درباره اینکه سولسشر از جدول بازی ها گله کرده تصریح کرد: "جدول همه را تحت تاثیر قرار داده. آن ها قبل از بازی رفت 8 روز استراحت کردند این در حالیه که ما فقط 4 روز استراحت داشتیم. به نظرم اگر در سی ال چهارشنبه بازی می کنی باید هفته بعد هم بازی چهارشنبه باشه تا تایمی مساوی با حریفت استراحت داشته باشی."
سرمربی بارسلونا درباره این سوال که انتظار داری منچستر به چه شکل بازی کند، نیز پاسخ داد: "همه چیز به تصمیم مربی بستگی دارد تلاش خواهند کرد که روی اشتباهات ما حساب باز کنند و از آن برای ضربه زدن به ما استفاده کنند و بر آن اساس بازی کنند. حضور هواداران و حمایتشان چیزی است که باعث می شود در باشگاه حس افتخار کنیم خصوصا در شبی خاص مثل فردا شب."
والورده گفت: "ترشتگن برای ما بازیکن خیلی مهمی است. کاریزمایی فوق العاده و توانایی هایی بسیار بالا دارد. از جمله بازیکنانی است که وقتی آمدم بارسا من را با سطحش سورپرایز کرد. دمبله برای بازی آماده است ولی دقیقا نمی دانم که چند دقیقه می تواند بازی کند نمی خواهیم روی آن ریسک کنیم."
"هیچ مشکلی با انگیزه بالای ویدال برای بازی کردن نداریم. او همیشه برای بازی کردن هیجان زده است؛ چه بازی با منچستر چه بازی با اوئسکا. درسته که خیلی فیکس نیست ولی هر وقت که دعوت شده کاملا آماده بوده و من واقعا تحسینش می کنم و حرفه‌ای گری اش را ستایش می کنم."
وی درباره مسی و شرایط بازیکن عنوان کرد: "او برای فردا کاملا آماده است."
والورده از نگرانی و استرس این دیدار نیز می گوید: "هیچ استرس یا ترسی وجود ندارد. فقط شور و شوق زیادی برای محقق کردن هدفمان و صعود به نیمه نهایی داریم. می دانیم که بازی فردا سخت و پیچیده خواهد بود ولی نمی توانیم برای مواجه شدن با این چالش صبر کنیم. همه باید فوق العاده تمرکز کنیم."