والورده: مسی ماه‌هاست مصدوم است

ارنستو والورده پیش از دیدار با اسپانیول و در کنفرانس خبری به بیان اظهاراتش پرداخت....

ارنستو والورده پیش از دیدار با اسپانیول و در کنفرانس خبری به بیان اظهاراتش پرداخت.

تیم بارسلونا در دربی بندر بارسلون، فردا شب  از ساعت 19:45 میزبان اسپانیول است.

ارنستو والورده در کنفرانس خبری پیش از این دیدار گفت: این دربی برای ما بسیار هیجان انگیز است. این هفته سه بازی بسیار مهم در لیگ داریم و به خوبی می‌دانیم امتیازات این بازی‌ها چقدر اهمیت دارند. هر پیروزی احتمالی ارزش فراوانی خواهد داشت. ارزشی بیشتر از بردهای چند ماه قبل.

والورده درباره مسی گفت: از نظر ما او در بهترین فرم ممکن قرار دارد ولی واقعیت این است که لئو ماه‌ها است با  مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرد. از کریسمس مراقب وضعیت او هستیم و به همین منوال ادامه خواهیم داد. او به تمرینات برگشته و پس از چند روز استراحت، وضعیت بهتری دارد. داشتن او برای بازی‌های پیش رو کلیدی است. با توجه به سه بازی فشرده و تقویم هفته‌های پیش رو، در این بازی‌ها تغییراتی در ترکیب تیم اعمال خواهیم کرد. قبل از هر بازی باید وضعیت آمادگی و خستگی بازیکنان را بررسی کنیم. می‌توان پیش بینی‌هایی از حالا داشت ولی در فوتبال همواره اتفاقات تازه‌ای می‌افتد.

سرمربی تیم بارسلونا در ادامه گفت: کوتینیو؟ مکالمات ما با بازیکنان همواره برای کمک به آنها است و البته خصوصی است. کوتینیو بازیکنی کلیدی برای ما است که توقعات زیادی هم از او داریم. شاید بازی‌هایی بوده که کوتینیو در سطح لازم نبوده ولی مهم این است که خودش این را قبول دارد. نقل و انتقالات؟ اولویت فعلا این است که فصل را به بهترین شکل به پایان برسانیم خصوصا با شانسی که برای قهرمانی‌ها داریم. در بازار هم اسامی زیادی مطرح شده که عادی است و همیشه شایعات وجود داشتند. بازیکنان به این چیزها عادت کرده‌اند. ما نباید تحت تاثیر این شایعات قرار بگیریم چون چیز جدیدی نیست. انتظار داریم بهترین اسپانیول را در حساس ترین مقطع فصل ببینیم. به خصوص حالا که دربی است. البته از این لحاظ ما هم انگیزه زیادی داریم. اسپانیول فاصله زیادی با منطقه سقوط دارد و برای سهمیه اروپایی می‌جنگد.

والورده در پایان درباره وضعیتش در باشگاه گفت:  همواره این احساس را داشته‌ام که در باشگاه به من احترام گذاشته می‌شود و فکر نمی‌کنم چیزی تغییر کرده باشد یا خودم و احساسم عوض شده باشد. وقتی تیم می‌برد، خوشحال هستید و در زمان باخت، مربی مقصر است.  همیشه می‌خواهم اوضاع را طبق واقعیات رقم بزنم. همیشه اولین کسی که می‌گوید هنوز هیچ جامی نبرده‌ایم، خودم هستم. انکار نمی‌کنم که هواداران از حضور تیم در هر سه جام خوشحالند و ما هم خوشحال هستیم ولی نمی‌بینم کسی در حال جشن گرفتن قهرمانی باشد!