Banner

والورده: مسی مقابل اوساسونا هم غایب خواهد بود

ارنستو والورده غیبت لیونل مسی مقابل اوساسونا را تایید کرد و بابت فوت دختر انریکه به او تسلیت گفت...

به گزارش مدال، ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار خارج از خانه مقابل اوساسونا در هفته سوم لالیگا شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو، والورده گفت:

"از سوی همه اعضای بارسلونا به انریکه بابت خبر تلخی که اخیرا دریافت کرد، تسلیت می‌گویم. اوساسونا؟ فارغ از اینکه تاریخ چه می‌گوید و عملکرد خوبی که آنها در بازی‌های اخیر داشته‌اند، اوساسونا همواره در پامپلونا تیم سرسختی بوده است. آنها روی حمایت هوادارانشان حساب ویژه‌ای باز می‌کنند تا جریان بازی را به سود خودشان عوض کنند. 

نیمار؟ واقعا دوست دارم پنجره نقل و انتقالات بسته شود. اجازه دهید تا دوشنبه این اتفاق بیفتد چون این داستان زیادی طولانی شده است. هیچ حرفی برای گفتن درباره نیمار ندارم. او در تیم دیگری بازی می‌کند و برای باشگاه‌ها احترام قائل هستیم. دمبله؟ او مصدوم است و پس از بازگشتش به میادین باید دید چه می‌شود. درباره آینده او هیچ حرفی ندارم. به هیچ عنوان شرطی برای انتخاب لیست 18 نفره وجود ندارد. قبل از بازی با بیلبائو با کوتینیو صحبت کردم ولی شرایط آن زمان فرق داشت. فقط به بازی با اوساسونا فکر می‌کنم. اینکه هنوز مشخص نیست برخی می‌مانند یا نه اتفاقی است که وقتی رقابت‌ها در جریان باشد و پنجره نقل و انتقالات باز، رخ می‌دهد. به همین خاطر است که مربیان ترجیح می‌دهند پنجره قبل از شروع لیگ بسته شود. شایعات فراوان است ولی قرار نیست روی تیم تاثیری بگذارد. اگر پنجره بسته بود، این داستان‌ها وجود نداشت. شرایط ایده آل نیست و باید به این قضیه اذعان کرد.

مصدومیت مسی؟ روند ریکاوری عادی‌اش را سپری می‌کند و امیدواریم با بهره بردن از وقفه پیش رو، برای بازی با والنسیا در دسترس باشد. پس از آن هم که لیگ قهرمانان از راه می‌رسد. باید ببینیم وضعیت او در دو هفته آتی چگونه تغییر می‌کند. 

راکیتیچ؟ او بازیکن بزرگی است که بازی‌های زیادی برای بارسا انجام داده و هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه اینجا نخواهد ماند، وجود ندارد. مقابل بتیس بازی نکرد اما مقابل بیلبائو چرا. درست مثل بوسکتس که در هفته اول بازی نکرد. فصل بسیار طولانی است و فرصت به همه می‌رسد.

قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا؟ درست مثل سالیان گذشته قرعه سختی به ما خورد و این غافلگیرمان نمی‌کند. فصل گذشته ما 8 بازی را بردیم. هدف صعود به عنوان صدرنشین است که البته کار سختی است چون رقبا قدرتمند هستند و باید به سختی تلاش کنیم.

گریزمان؟ بازی با بتیس برای او اهمیت ویژه‌ای داشت که واکنش فوق العاده‌ای نشان داد. درست مثل چیزی که انتظار داشتیم. هر گاه توپ به او نزدیک باشد، تعیین کننده کار می‌کند و این همان چیزی است که می‌خواهیم.

آینده خوان میراندا؟ انتقال قرضی او به پیشرفتش به عنوان بازیکن کمک خواهد کرد. او سال پیش ذخیره آلبا بود و با پیشروی فصل، تصمیم گرفتم از یک دفاع راست در آن سمت به جای او استفاده کنم. میراندا هنوز کار دارد تا به دفاع درجه یکی تبدیل شود و باید به او زمان داد. با این حال کیفیت فوق العاده‌ای دارد. همه چیز به خودش بستگی دارد. کار اصلی را خود بازیکنان انجام می‌دهند.

فرنکی دی یونگ باید خودش را با سبک و سیستم لالیگا وفق بدهد. گرچه از عملکرد او در بازی‌ها و تمرینات راضی هستیم. او در هر دو پست عملکرد خوبی دارد. از این محوطه به آن محوطه مفید بازی می‌کند. می‌تواند در فاز هجومی تاثیرگذارتر باشد. اگرچه یک بازیساز است ولی از مهارت شوتزنی و نفوذ خوبی برخوردار است. اینکه چند پسته است یک نکته مثبت است نه نقطه ضعف."

اخبار مرتبط:

پدیده آینده‌دار اسپانیایی در آستانه پیوستن به بارسلونا

تگ ها


سرمربی بارسا کنفرانس مطبوعاتی ارنستو والورده غیبت مسی فوتبال جهان لیونل مسی اوساسونا بارسلونا لالیگا فوتبال