والورده: مقابل آلاوز تغییراتی خواهیم داشت/ شانس کسب سه‌گانه را داریم

والورده از شانس بارسا برای کسب سه‌گانه و دیدار تیمش مقابل آلاوز گفته است...

سرمربی بارسا شاید در ادامه فصل به جوانان تیمش بیشتر میدان دهد.

به گزارش مدال، ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار خارج از خانه مقابل آلاوز در هفته سی و چهارم لالیگا شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو، والورده به خبرنگاران گفت:

"بازی سختی خواهد شد. آلاوز همان طور که در سالیان اخیر نشان داده تیمی است که خوب دفاع می‌کند. آلاوز روند خوبی داشته و هنوز شانس کسب سهمیه اروپایی را دارد. بودن در میان رده‌های بالایی جدول برای آنها یک دستاورد عظیم است. آلاوز برای برد به میدان خواهد آمد و انگیزه زیادی هم دارد. هفته فشرده‌ای پیش رو داریم که انرژي زیادی از تیم می‌گیرد. خواهیم دید فردا چه تصمیمی برای ترکیب می‌گیریم. قهرمانی در لالیگا چیزی است که همه ما می‌خواهیم. سرنوشت در دست خودمان است. هفته فشرده‌ای داشتیم و ممکن است تغییراتی در ترکیب داشته باشیم. اگر بتوانیم هر چه زودتر تکلیف قهرمانی را مشخص کنیم که بهتر است. مهم است که فعلا فردا بازی را ببریم. مردم از بیرون به جدول نگاه می کنند و فکر می‌کنند کار آسان است. ما با تیمی بازی داریم که به سهمیه اروپایی فکر می‌کند. به پیروزی در بازی فردا فکر می‌کنیم و بعدا خواهیم دید چه می‌شود. 

دمبله؟ بازی با سوسیداد دومین بازی‌اش در لالیگا پس از یک ماه مصدومیت بود. پس از یک مصدومیت، بازیکن باید چند بار بازی کند تا دوباره ریتمش را پیدا کند. او به ما سرعت می‌بخشد. وقتی حریف از جلو پرس می‌کند، می‌توانیم روی سرعت او برای خروج از زیر این فشار حساب کنیم. او یا کوتینیو؟ بستگی دارد. در هر تیمی چنین چیزی هست که بعضی بازیکنان کمتر و بیشتر از بقیه بازی کنند. دو بازیکن بزرگ داریم که گاهی فقط یکی بازی می‌کند؛ گاهی دیگری و گاهی هر دو. هیچ کدام در طول فصل بر دیگری سبقت نگرفته است. 

سه گانه؟ طبعا هر کسی دوست دارد این طور فکر کند که هر چه پیش رویش قرار دارد، مال او است. این شانس را داریم تا هر سه جام را ببریم و این احتمال هم وجود دارد که هیچ جامی نبریم. شرایط تیم عالی است. تا انتها منتظر می‌مانیم تا ببینیم چه می‌شود. کم اهمیت جلوه پیدا کردن قهرمانی در لیگ؟ وقتی همه چیز آماده قهرمانی باشد، شاید جذابیتش کمتر شود نسبت به زمانی که یکباره در اوج غافلگیری قهرمان شوید. طبعا وقتی چنین اختلافی دارید، قهرمانی قابل پیش بینی می‌شود. کار بزرگی کرده‌اید که این اختلاف را ایجاد کرده‌اید ولی قهرمانی‌تان قابل پیش بینی می‌شود از جذابیتش کاسته می‌شود. فصل گذشته با اختلاف زیادی قهرمان شدیم و امسال هم همین طور. بنابراین هیجانش کمتر می‌شود.

تیم را به لحاظ فیزیکی در شرایط خوبی می‌بینم. اینکه در این مقطع از فصل شما احساس خستگی کنید، طبیعی است. با این حال تلاش می‌کنیم بیشتر با احساس خوبی که داریم، کار را پیش ببریم و وقتی چالش‌های بزرگی پیش رو دارید، ساق پاها همچنان پرانرژی می‌ماند.

فشار ناشی از لزوم قهرمان شدن؟ این تیم به فشارها عادت دارد. تیم همیشه در بازی‌ها دشوار، شخصیتش را نشان داده است. به خصوص در دوئل های حذفی. آرام هستیم ولی از طرفی می‌دانیم در مقطع پایانی فصل هر بازی حکم یک فینال را دارد و جای لغزش ندارید. از طرفی این انگیزه را به شما می‌دهد که هر بازی حکم یک گام دیگر به سمت هدف را دارد."

 

تگ ها


آلاوز بارسلونا لالیگا فوتبال