والورده می‌توانست سرمربی رئال مادرید شود

سرمربی کنونی بارسلونا می توانست دو فصل پیش هدایت رئال مادرید را بر عهده بگیرد ......

سرمربی کنونی بارسلونا می توانست دو فصل پیش هدایت رئال مادرید را بر عهده بگیرد.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا: به نقل از موندو دپورتیوو، رئال مادرید در اواخر فصل ۱۵ – ۲۰۱۴ به دنبال جانشینی برای کارلو آنچلوتی بود. سرمربی ایتالیایی در نخستین فصل حضور لوییس انریکه بر روی نیمکت بارسلونا مغلوب قدرت این تیم شد. مادرید آنچلوتی نتوانست در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا قهرمان شود و هر دو به آبی اناری ها رسید.

نخستین انتخاب فلورنتینو پرس برای جانشینی سرمربی ایتالیایی، ارنستو والورده بود. رییس مادرید فکر می کرد که به راحتی می تواند این سرمربی اسپانیایی را جذب کند اما اشتباه می کرد. والورده برای تمدید قرارداد با باشگاه اتلتیک بیلبائو به توافق اولیه رسیده بود و می خواست نسبت به رییس باشگاه وفادار بماند.

سرمربی اسپانیایی توانست به همراه اتلتیک در لیگ قهرمانان بازی کند. او سپس تیمش را فینالیست کوپا دل ری کرد و این تیم را به لیگ اروپا رساند. او می خواست این پروژه را ادامه دهد و به همین خاطر دو فصل دیگر قراردادش را با باشگاه تمدید کرد. مدیر برنامه سرمربی اسپانیایی پیشنهاد وسوسه انگیز مادرید را با او مطرح کرد اما والورده به آن نه گفت . او در این باره گفت :  برای نخستین بار نیست که با چنین پیشنهادات مهمی در اسپانیا و خارج از این کشور رو به رو می شوم.

تفاوت رئال مادرید با بارسلونا در جذب سرمربی اسپانیایی در این بود که باشگاه کاتالانی در لحظه آخر پیشنهاد نداد. آبی اناری ها می دانستند که لوییس انریکه می خواهد بارسا را ترک کند و به سرعت با والورده تماس گرفتند. این اتفاق اواسط ژانویه رخ داد. رئال مادرید آن فصل آنچلوتی را کنار گذاشت و رافائل بنیتس را جایگزینش کرد. سرمربی اسپانیایی خیلی زود مادرید را ترک کرد و زین الدین زیدان جانشینش شد.

والورده و زیدان،  بامداد دوشنبه در نوکمپ برابر هم قرار خواهند گرفت و برای کسب سوپر جام اسپانیا تلاش خواهند کرد.

 

تگ ها


اخبار روز بارسلونا لالیگا فوتبال