والورده: می‌دانستیم باید مقابل رئال رنج بکشیم

ارنستو والورده سرمربی بارسلونا می‌گوید او انتظار قرار گرفتن زیر فشار سنگین رئال مادرید در این بازی را داشته است...

به گزارش مدال، پس از تساوی 0-0 بارسلونا و رئال مادرید در ال کلاسیکو، ارنستو والورده گفتگویی با خبرنگاران داشت.

تیم والورده در این بازی خانگی فقط 9 شوت به سمت دروازه رئال مادرید زد درحالیکه تعداد شوت های تیم میهمان دو برابر بارسلونا بود. در نهایت پس از 17 سال و برای اولین بار از سال 2002، ال کلاسیکو بدون گل به پایان رسید. به نقل از مارکا و آ اس؛ والورده پس از بازی گفت:

"از هر نظر برای هر دو تیم، دیداری بحث برانگیز و تنش زا بود. حریف فشار زیادی به ما وارد کرد و بارها با سانترهای خود خطرساز شد. در این صحنه ها بود که ما رنج کشیدیم و به دردسر افتادیم. خطاها و کارت های زرد زیادی در بازی وجود داشت. می توان گفت شاهد دیداری کلاسیک در ال کلاسیکو بودیم.

انتظار فشار سنگین رئال مادرید در مقاطعی از بازی را داشتیم و برای رنج کشیدن زیر این فشار در بازی آماده شده بودیم. وقتی حریف قدرتمند است و شرایط در زمین برابر به نظر می رسد، دوئل های نفر به نفر است که تفاوت ایجاد می کند. بعضی اوقات بارسلونا در این دوئل ها برنده شد و برخی اوقات رئال مادرید اما در نهایت گلی به ثمر نرسید.

بوسکتس تب داشت و آماده نبود. ابتدا نامش در ترکیب اصلی قرار گرفت اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که بازی نکند. در خانه بازی می کردیم بنابراین نسبت به حریف، وظیفه بیشتری برای کسب برد داشتیم اما در نهایت به یک امتیاز رسیدیم و صدر جدول حفظ شد. دوست داشتیم که برنده شویم اما طبیعی است که چنین بازی هایی دشوار و پیچیده شود.

اکنون باید خود را برای دیدار پایانی سال 2019 آماده کنیم. می خواهیم با برد مقابل آلاوز به استقبال سال جدید میلادی برویم. مهم ترین مسئله حفظ صدر جدول بود و حالا می توانیم سال را با صدرنشینی به پایان برسانیم."

اخبار مرتبط:

ستاره ال‌کلاسیکوی سرد چه کسی بود؟

تگ ها


ارنستو والورده ال کلاسیکو فوتبال جهان ورزشگاه نیوکمپ رئال مادرید بارسلونا بارسلونا-رئال مادرید لالیگا فوتبال