والورده: پنجره ژانویه پیچیده است/ نگران ال‌کلاسیکو نیستم

ارنستو والورده سرمربی بارسلونا می‌گوید بازی ال‌کلاسیکو در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد...

به گزارش مدال، بارسلونا فرداشب در هفته شانزدهم لالیگا میزبان مایورکا خواهد بود. ارنستو والورده در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این بازی گفت:

"مایورکا تیمی تازه صعود کرده است و مشکلاتی در بازی‌های خارج از خانه داشته است. البته در خانه خیلی خوب کار می‌کند. آنها ساده فوتبال بازی می‌کنند و نگرش خوبی در زمین دارند. معتقدم مایورکا برای خودی نشان دادن به نیوکمپ می‌آیند تا اگر شد، امتیازی بگیرند. آنها به همان سبکی که موجب صعودشان به لالیگا شد، پایبند خواهند بود.

حرف‌های مسی درباره نزدیک بودن بازنشستگی‌اش؟ طبیعی است. لئو 32 ساله است و اگرچه فکر نمی‌کنم قصد داشته باشد به این زودی بازنشسته شود اما بالاخره روال طبیعی این است که در سنین بالای 30 سال، شما به پایان هم فکر می‌کنید. طبعا لئو الان نسبت به جوانی، به بازنشستگی نزدیک‌تر است. اما به نظرم رسانه‌ها زیادی روی حرف‌های او حساس شدند. باید طبیعی با این صحبت برخورد کرد. برای همه این اتفاق رخ می‌دهد. من که فکر نمی‌کنم لئو طی سه روز آتی از فوتبال خداحافظی کند!

راکیتیچ؟ او در همه زمینه‌ها بازیکن مطمئنی است. درست مثل روزهایی که بازی نمی‌کرد، حالا هم با همان تعهد تلاش می‌کند. او اخیرا در سطح خوبی کار کرده است. از داشتن او خوشحالیم. در بازی‌های بعدی خواهیم دید چه کسانی بازی خواهند کرد. راکیتیچ بازیکن قابل اتکایی است.

هو شدن گریزمان از سوی هواداران اتلتیکو مادرید و جریمه سبک آنها؟ من قاضی نیستم و اطلاعی هم از جریمه چنین رفتارهایی ندارم. در بحث توهین‌ها در فوتبال گاهی ما به سادگی از کنارش عبور می‌کنیم گاهی بیش از اندازه به آن می‌پردازیم. به نظرم هوادار برای لذت بردن از بازی به ورزشگاه می‌رود و از همین رو توهین‌های یک عده را درک نمی‌کنم. شما باید احترام بگذارید. نمی‌دانم باید چه جریمه‌ای برای این توهین‌ها باید در نظر گرفت اما اعتقاد دارم حتی برخی هواداران اتلتی هم از این اتفاق ناراحت هستند.

سمدو و آلبا؟ آنها هنوز با تیم تمرین نمی‌کنند. برای بازی‌های بعدی باید ببینیم چه می‌شود. اینکه از حالا صعودمان به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا را قطعی کرده‌ایم، یک امتیاز است. بازی فردا اما اهمیت بسیار زیادی دارد.

تمرین دادن مسی یک موهبت است ولی گاهی تکرار هر روز دیدن او باعث می‌شود از این واقعیت غافل شوید. به نظرم ارزش داشتن چنین بازیکنانی با گذشت زمان مشخص خواهد شد. می‌دانم که تمرین دادن مسی از خوش شانسی من است که نصیب هر کسی نمی‌شود. درست مثل مربیانی که در عصر دی استفانو بودند و او را درک کردند و تمرین دادند، نسل ما هم می‌تواند از اینکه در عصر مسی بود و لذت برد، حرف بزند. حالا برخی مثل من این فرصت را داشتند که از نزدیک لئو را ملاقات کند. تصویر 6 توپ طلا کنار هم، تحسین برانگیز است. چنین تصویری، بزرگی کسی که پشت آن است را نشان می‌دهد.

مصدومیت پیکه؟ فقط یک آسیب کوچک بود. او مشکلی ندارد.

تراشتگن؟ ارزش او بابت کاری که می‌کند، بسیار بالا است. از طرفی به خاطر روحیه‌ای که به تیم منتقل می‌کند هم مهره مهمی است. به خاطر اطمینان خاطری که منتقل می‌کند. مشارکت در بازیسازی هم دیگر خصلت شاخص او است.

نگرانی بابت امنیت ال کلاسیکو؟ به نظرم در تاریخ تعیین شده برگزار خواهد شد. نگران نیستم. ده روز به بازی باقی مانده و اطمینان داریم بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد. می‌دانیم که هفته بسیار دشوار و فشرده‌ای در پیش است. خواسته انجام بازی‌هایی خوب مقابل اینتر و مایورکا است. ارزش سه امتیاز بازی فردا به اندازه ال کلاسیکو است. مقابل اتلتی بد بازی کردیم و بردیم؟ اگر بد بودیم، برنده نمی‌شدیم. در طول یک فصل، تیمی که بهترین بازی را داشته قهرمان می‌شود. صدرنشین هستیم و اگرچه در برخی بازی‌ها انتظارات را برآورده نکردیم ولی همواره روحیه رقابت طلبی خود را ثابت کردیم و برای خوب بازی کردن تلاش کردیم. سعی ما بر این است که بهترین بازی ممکن را به نمایش بگذارد چون تضمینی است بر کسب سه امتیاز.

نقل و انتقالات بارسلونا؟ وقتش که برسد، خواهیم دید. این پنجره بسیار پیچیده است و باید همه جوانب کار بررسی شود. هافبک‌های زیادی داریم و این واقعیت است. همه وجودشان ضروری است ولی برخی کمتر و برخی بیشتر بازی می‌کنند. جدایی ویدال منتفی است؟ این را از روزنامه‌ای که مدعی شده بپرسید. از عملکرد آرتورو خوشحالیم. او بازیکن ما است. خواهیم دید فردا بازی می‌کند یا نه و در زمستان می‌ماند یا نه. صحبتی درباره ادعای روزنامه‌ها ندارم.

مقابل اینتر هم برای برد بازی خواهیم کرد و توجهی نداریم که کدام تیم دوم می‌شود. وظیفه ما تلاش برای بردن است و همین را انجام خواهیم داد.

مصاحبه سوارز درباره لزوم جذب مهاجمی جدید از سوی بارسلونا؟ لوییس تقریبا هم سن با مسی است. حرف او درباره اتفاقی است که ممکن است در آینده رخ بدهد. در یک تیم همیشه روند نوسازی ادامه دارد. برخی می‌روند و تازه واردها می‌آیند. سوارز یک مهاجم نوک کلاسیک است اما گاهی دنبال بازیکنانی هستیم که بتوانند در هر دو سمت خط حمله هم بازی کنند. لوییس برای ما فوق العاده کار کرده است."

اخبار مرتبط:

پدر فاتی خیال هواداران بارسلونا را راحت کرد

تگ ها


ارنستو والورده هفته شانزدهم لالیگا بلوگرانا فوتبال جهان مایورکا بارسلونا بارسلونا-مایورکا لالیگا فوتبال