والیبال با اخلاق ترین بازیکن خود را از دست خواهد داد

فرهاد نظری افشار فردا پس از پایان رقابت های قهرمانی قاره ها از بازی های ملی خداحافظی خواهد کرد ......

فرهاد نظری افشار فردا پس از پایان رقابت های قهرمانی قاره ها از بازی های ملی خداحافظی خواهد کرد.

به گزارش مدال به نقل از  "ورزش سه"، فردا برای والیبال ایران روز بزرگ و تاریخی خواهد بود چرا که به احتمال فراوان اولین مدال جهانی ایران به دست می آید؛ اما در کنار تمام این اتفاقات خوش؛ والیبال ایران با اخلاق ترین بازیکن خود را از دست خواهد داد. فرهاد نظری افشار قصد دارد پس از این رقابت ها از بازی های ملی خداحافظی کند.

نظری افشار که از نظر اخلاقی در تمام والیبال ایران الگو است، با تصمیم قبلی پس از بازی مقابل فرانسه با میادین ملی وداع خواهد کرد. نظری افشار سال 86 توسط زوران گاییچ به تیم ملی دعوت شد و در این مدت غیبتی 3 ساله داشت که در آن زمان زانو و کتف خود را جراحی کرد.

هیچ کس فکرش را نمی کرد او بتواند پس از این مصدومیت ها یک بار دیگر به میادین بازگردد؛ اما او هم به زمین والیبال برگشت و هم توانست یک بار دیگر پیراهن تیم ملی را بپوشد تا با افتخار به بازی های ملی پایان دهد. اولین مدال نقره در آسیا و بازی های آسیایی، حضور در جام جهانی و قهرمانی جهان بهترین روزهای بازی او در تیم ملی بود اما اسپک "همدونی" نظری افشار مقابل ایتالیا در رقابت های قهرمانی جهان برجسته ترین خاطره ای بود که او در اذهان به جا گذاشت.

اسپک های نمایشی او در جریان بازی و دریافت های جسورانه او از نظری افشار بازیکنی کامل ساخته بود؛ اما مصدومیت او را مدت ها از تیم ملی دور کرد تا اینکه یک بار دیگر در عین ناباوری و با تلاشی مثال زدنی به لباس تیم ملی رسید و فردا با افتخار از میادین ملی خداحافظی خواهد کرد.

او متولد 1363 از اسلامشهر است و با مربیانی چون گاییچ، حسین معدنی، خولیو ولاسکو، رائول لوزانو و ایگور کولاکویچ در تیم ملی کار کرده است.

تگ ها


اخبار روز والیبال