واکنش آسپیلیکوئتا به صحنه جنجالی دیدار یونایتد-چلسی

سزار آسپیلیکوئتا ستاره چلسی می‌گوید باورش نمی‌شود که خطایی که هری مگوایر کاپیتان یونایتد بر روی او انجام داده توسط داور پنالتی اعلام نشده است....

به گزارش "ورزش سه"، آسپیلیکوئتا ستاره چلسی که صحنه درگیری او با هری مگوایر کاپیتان منچستریونایتد در محوطه جریمه این تیم خبرساز شده در پایان بازی دیروز چلسی و منچستریونایتد گفت از اینکه داور خطایی اینقدر واضح روی او را برای چلسی پنالتی نگرفته بهت‌زده است و هنوز باورش نمی‌شود که داور مرتکب چنین اشتباهی شده باشد.

در جریان بازی دو تیم که در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید مگوایر در درون محوطه جریمه یونایتد در حالی کاپیتان چلس را نقش زمین کرد که در تصاویر مشخص بود مگوایر دست خود را دور گردن آسپیلیکوئتا حلقه کرده و او را در حرکتی شبیه به کشتی به زمین می اندازد. با وجود اعتراض شدید چلسی داور حتی بعد از بررسی صحنه توسط VAR حکم به پنالتی نداد و این اتفاق جنجال زیادی به راه انداخت.

آسپیلیکوئتا اما در پایان بازی معتقد بود وقتی تیم VAR تشخیص نداده که آن صحنه می‌تواند پنالتی باشد داور به دلیل حساس بودن وضعیت باید خودش شخصاً صحنه را از مانیتور کنار زمین بررسی می کرده و سپس تصمیم می‌گرفت.

آسپیلیکوئتا در پایان بازی گفت: " بله من در آن لحظه حس کردم که روی من خطا شده. حس کردم دست او دور گردن و روی شانه‌های من قرار گرفت. داور می‌تواند در این جور موارد تصمیم بگیرد به خصوص وقتی VAR هم برای کمک وجود دارد. البته تصمیم دشواری بود ولی من اگر بودم داور را تشویق می کردم که صحنه را از مانیتور کنار زمین نگاه کند. هدف VAR کمک کردن به داور در چنین لحظاتی است پس چرا نخواستند ۲۰ ثانیه وقت بگذارند و ماجرا را بررسی کنند؟ در فوتبال برخورد اتفاق می افتد و من نمی گویم همه برخوردها پنالتی هستند. نه اصلاً. ولی ما همه باید دست به دست هم بدهیم تا فوتبال را ارتقا دهیم و وضعیتش را بهتر کنیم".

تگ ها


منچستر یونایتد چلسی