واکنش احساسی لوکاکو پس از حمله نژادپرستانه

بار دیگر حرکات نژادپرستی در سری‌آ ایتالیا تکرار شد و این بار روملو لوکاکو مهاجم تیم فوتبال اینترمیلان در آماج این حملات قرار گرفت....

بار دیگر حرکات نژادپرستی در سری‌آ ایتالیا تکرار شد و این بار روملو لوکاکو مهاجم تیم فوتبال اینترمیلان در آماج این حملات قرار گرفت.

به گزارش مدال، در بازی دو تیم اینترمیلان و کالیاری که در چارچوب هفته دوم لیگ ایتالیا برگزار شد، هواداران کالیاری با تقلید صدای میمون علیه لوکاکو دست به حرکت نژادپرستانه زدند. حرکاتی که این مهاجمی بلژیکی از آن اگاه شد و در شادی پس از گلش با یک نگاه معنی‌دار ناراحتی شدید خود از آن را ابراز کرد.
این امر منجر به واکنش ستاره جدید اینترمیلان شد و او در اینستاگرامش مطلبی را در این باره منتشر کرد.
در استوری اینستاگرامی لوکاکو آمده است:
در ماه گذشته تعداد زیادی از بازیکنان نسبت به حرکات نژادپرستانه گلایه داشتند. در بازی با کالیاری نیز من آن را احساس کردم. فوتبال یک بازی است و همه باید از آن درس بگیریم. ما نباید چنین هیچ حرکات نژادپرستانه‌ای را قبول کنیم، چرا که این امر مایه شرم و آبروریزی برای ورزشی است که ما دنبال می‌کنیم. امیدوارم فدراسیون‌های فوتبال در سراسر جهان قوانین شدیدی را علیه این حرکت وضع کنند. در شبکه‌های اجتماعی اعم از توییتر، اینستاگرام و فیسبوک نیز بهتر است در کنار باشگاه‌ها باشند. محال است یک مطلب ببینی و در کامنت‌های آن مسائل نژادپرستی مطرح نشده باشد. هر سال ما در این باره شعار می‌دهیم اما برای عمل به آنها قدمی بر نمی‌داریم. عزیزان ما در سال 2019 و در حال پیشرفت هستیم. معتقد هستم که ما بازیکنان باید با هم اتحاد داشته باشیم و نسبت به این موضوع کاملا جدی باشیم. این ورزش را باید پاک نگه‌داریم تا برای همه باعث افتخار باشد.

ببینید:

حرکت نژادپرستانه هواداران کالیاری علیه لوکاکو/ ویدیو

تگ ها


روملو لوکاکو نژادپرستی لوکاکو لوکاکو اینتر لوکاکو اینترمیلان نژادپرستی در فوتبال