واکنش بارسلونا به مانع تراشی احتمالی دولت اسپانیا

باشگاه بارسلونا مدعی شد که از دولت برای پرداخت ۷۰ درصد دستمزد بازیکنان تیم اول خود در دوران قرنطینه کمک نگرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از آاس، باشگاه بارسلونا و هفت باشگاه دیگر لالیگا یعنی اتلتیکو، سویا، آلاوس، والنسیا، اسپانیول، گرانادا و اوساسونا که پس از اعلام قرنطینه عمومی و شیوع گسترده کرونا در اسپانیا از دولت برای پرداخت بخشی از دستمزد بازیکنان شان کمک خواستند، در انتقالات تابستانی پیش رو نمی توانند آزادانه اقدام به جذب بازیکن کنند. به این ترتیب برای مثال، بارسلونا برای خریدهای بزرگی چون لائوتارو مارتینز و نیمار، با یک معضل جدید و بزرگ روبرو خواهد بود.

بارسلونا ۷۰ درصد از دستمزد بازیکنانش را به دولت واگذار کرد تا بتواند دستمزد کارکنانش را به طور کامل پرداخت کند. با پایان قرنطینه عمومی و بازگشت بازیکنان بارسا به تمرینات از روز گذشته، تعهد دولت به این باشگاه نیز پایان یافت.

رئیس لالیگا چندی پیش صراحتا تاکید کرد که تمام باشگاه های اسپانیایی در پی بحران اقتصادی پساکرونا قادر به خریدهای گران قیمت نخواهند بود.

در باشگاه بارسلونا اما بر این اعتقادند که از این حیث خطری آنها را تهدید نمی کند و می توانند بدون مشکل اقدام به جذب لائوتارو کنند. با این حال سران بارسا قصد ندارند تحت هیچ شرایطی ۱۱۱ میلیون یورو بند فسخ لائوتارو را فعال کنند. آنها حداکثر ۶۰ میلیون یورو برای این مهم پرداخت خواهند کرد و همچنین به فکر معاوضه بازیکن با اینتر هستند.

در بارسلونا قصد دارند با اینتر برای کاهش رقم انتقال لائوتارو وارد مذاکره شوند و همین کار را برای جذب میرالم پیانیچ انجام خواهند داد. ستاره بوسنیایی نیز با بارسا به توافق رسیده ولی یوونتوس برای انتقال او ۶۰ میلیون یورو می خواهد.

سران بارسا ادعا می کنند که کمک از دولت برای پرداخت دستمزدها مربوط به تیم اول باشگاه نمی شود و این یک توافق دو طرفه با بازیکنان بوده است یعنی دقیقا همان اتفاقی که در رئال رخ داد و بازیکنان باشگاه مادریدی از خیر دریافت ۲۰ درصد دستمزد خود گذشتند.

بیشتر بخوانید:

امیدوارم نیمار دوباره راهی بارسلونا شود

در عجیب ترین تمرین تاریخ بارسلونا چه گذشت؟+ عکس

 

 

تگ ها


لائوتارو مارتینز اینتر میلان فوتبال جهان بارسلونا فوتبال