واکنش باقری و عزیزی به بازی‌های ملی زیر ۱۰۰!

خداداد عزیزی و کریم باقری شب گذشته گفتگویی صمیمانه و جذاب از سال های گذشته و به خصوص تیم ۹۸ داشتند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این گفتگو با محوریت خاطرات منصوریان در تیم ملی، استقلال و دوران حضورش در آلمان پیش می رفت و در آن به جزئیاتی از روابط بازیکنان سابق تیم ملی پرداخته شد.


در بخش پایانی این برنامه، علیرضا منصوریان که مدت‌ها یکی  از هافبک های میانی تیم ملی بود، با افتخار از دوران بازی در کنار کریم باقری و خداداد عزیزی که در چپ و راست او نشسته بودند، یاد کرد و تاکید داشت این دو می‌توانستند تعداد بازی های ملی بیشتر از ۱۵۰ را در تاریخ فوتبال ایران ثبت کنند.


این حرف های منصوریان با سکوت خداداد عزیزی همراه بود و البته کریم باقری با تکرار چندباره این جمله که "تعداد مهم نیست" ضمن تشکر از همبازی سابقش از رضایت درونی خود خبر داد.


کریم باقری طی ۸۷ بازی ملی آمار فوق العاده ۵۰ گل ملی را ثبت کرده و پس از جام جهانی ۱۹۹۸ دیگر حضور پرررنگی در ترکیب تیم ملی نداشت ولی به نظر می رسید از این موضوع اصلا هم دل‌چرکین نیست و کیفیت بازی هایی که انجام داده برای او اهمیت بیشتری دارد.


در سوی مقابل اما خداداد عزیزی که یکی از مهم ترین گل های تاریخ فوتبال ایران را برای رسیدن به جام جهانی پس از ۲۰ سال ثبت کرده، آمار عجیب ۴۷ بازی و ۱۱ گل زده را ثبت کرد؛ گل هایی که شاید آمارشان زیاد نباشد ولی کیفیت بسیار بالایی داشتند  و در بازی های پراهمیت به ثمر رسیده اند. عزیزی اما برخلاف باقری شیطنت عده ای را در بازی نکردنش برای تیم ملی دخیل می داند. او که به راحتی می توانست در دو جام جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ برای تیم ملی بازی کند و در ترکیب پاس تهران یک همه کاره به شمار می رفت، به دلیل درگیری آنچه درگیری با بلاژویچ بر سر شماره پیراهن در رسانه ها نقل شد، از ادامه حضور در تیم ملی سرباز زد ولی خودش می گوید که پس از حضور بلاژویچ عزمی برای خاتمه حضور او در تیم ملی وجود داشته است؛ البته حالا دیگر فرقی نمی کند و مهم ترین نکته این است که یکی از با استعدادترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ حضور نداشت و همینطور در جام جهانی ۲۰۰۶ و شاید حضورش می توانست سرنوشت دیگری مثل جام جهانی فرانسه برای فوتبال ایران رقم بزند؛ جایی که با گلزنی اش مقابل استرالیا فوتبال ایران را پس از ۲۰ سال به مهم ترین رویداد فوتبالی جهان برد.


در تاریخ بازی های ملی فوتبال ایران، علی دایی و جواد نکونام فولادخوزستان که اولی تجربه حضور در دو جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ را دارد و سرمربی فعلی فولادخوزستان که در دو جام جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ بازی کرده است، با ۱۴۸ بازی رکورددار بازی در تیم ملی ایران هستند و نفر سوم علی کریمی است که با ۱۲۷ بازی در رتبه سوم قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

دستیار جدیدی به کادر تیم ملی اضافه نمی شود

وردربرمن آلمان و سنت اتین فرانسه مشتری مهاجم تیم ملی ایران

 

 

تگ ها


خداداد عزیزی کریم باقری پرسپولیس تهران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال