واکنش تند مس کرمان به اتفاقات تبریز

باشگاه مس کرمان در آستانه دیدار هفته پایانی لیگ دسته اول به تصمیم سازمان لیگ واکنش نشان داد....

به گزارش "ورزش سه" هفته پایانی رقابت‌های لیگ یک قرار است هفته آینده برگزار شود که در مهم‌ترین اتفاق از میان دو تیم آلومینیوم اراک و مس کرمان یک تیم راهی لیگ برتر خواهند شد.

مسی‌ها که باید در تبریز به مصاف علم و ادب بحران زده و سقوط کرده بروند، درباره تصمیم تعویض استادیوم محل برگزاری دیدارشان نسبت به رفتار سازمان لیگ اعتراض و بیانیه‌ای را صادر کرده‌اند؛ در این بیانیه آمده است:

در حالی که روز گذشته سایت رسمی فدراسیون فوتبال به طور رسمی از تغییر محل برگزاری بازی شهرداری تبریز و مس کرمان به استادیوم بنیان دیزل شهر تبریز خبر داده بود، ظهر امروز تماس تلفنی یکی از مقامات سازمان لیگ از بازگشت بازی به ورزشگاه شهرداری شهر تبریز حکایت داشت!

در روزهایی که شعار فوتبال پاک بیش از همیشه برای مسابقات فوتبال کشور مطرح می شود، دیدن رفتارهای شائبه آمیز از سوی برخی مقامات برگزاری مسابقات خود دردناک ترین اتفاق ممکن می باشد.در حالی که بازی مس در تبریز برابر شهرداری یک بازی خاص محسوب می شود که سرنوشت چند باشگاه را در خود دارد، طبیعی است که شرایط برگزاری این مسابقه باید کاملا استاندارد و مطلوب باشد تا در هفته پایانی هیچ اتفاق غیر منتظره ای به صورت برنامه ریزی شده رخ ندهد و شبهات برگزاری بازی نیز در کمترین حد خود باشد.

شرایطی که به هیچ وجه در ورزشگاه غیر استاندارد شهرداری تبریز برای برگزاری این بازی خاص وجود ندارد و نه محیط فیزیکی این ورزشگاه و نه تجهیزات حاضر در آن مثل نور و ... توانایی میزبانی از بازی به صورت مطلوب را ندارد.در این شرایط منطقی و طبیعی بود که بازی به استادیوم دیگری مثل بنیان دیزل که شرایطی مطلوب دارد منتقل شود که این تصمیم از سوی فدراسیون هم اخذ شد؛ اما شبهه بزرگ از آنجا آغاز می شود که در عرض ۲۴ ساعت چه اتفاقی رخ می دهد که برخی از مقامات برگزاری بازی ها، شخصا برای بازگشت بازی به ورزشگاه شهرداری تبریز اقدام می کنند آن هم بعد از اینکه از اراک به صراحت دستور بازگشت بازی به استادیوم شهرداری صادر شده بود؟

مسلما در ۲۴ ساعت نه امکان استاندارد سازی محیط فیزیکی ورزشگاه وجود داشت و نه امکان افزایش امکانات آن و حتی اگر برای مثال نور ورزشگاه هم تقویت شود که این اتفاق بعید به نظر می رسد، خود محل تامل و شبهه می باشد که چگونه ۶ ماه نور این استادیوم تغییری نکرده است و حالا بعد از ناراحتی در یک شهر دیگر، نور این ورزشگاه قول تقویت می گیرد که این موضوع خود جای تردید دارد.

ورزشگاه شهرداری تبریز از هر نظر برای برگزاری این بازی خاص و مهم هفته پایانی مردود است و پافشاری برخی مقامات سازمان لیگ‌برای برگزاری بازی در آن محل شبهه و تامل می باشد...اینکه چرا فدراسیون به صراحت خبر و ابلاغ این موضوع که بازی به بنیان دیزل منتقل شده است را اعلام می کند اما به فاصله تنها ۲۴ ساعت تماس تلفنی یک شخص از وتو شدن این موضوع حکایت دارد و سوال مهم اینکه در این ۲۴ ساعت دقیقا چه اتفاقی رخ می دهد که این تصمیم وتو می گردد؟

این در حالی است که همین هفته گذشته در شهر کرمان شاهد شدیدترین سخت گیری ممکن برای میزبانی کرمان از بازی مس و آلومینیوم بودیم که حتی تیم مس را از بسیاری از امکانات قانونی خود برای میزبانی محروم کرد؛ سختگیری هایی که اجرای یک صدم آن ها نیز در ورزشگاه شهرداری تبریز وجود ندارد اما همان مقامات به برگزاری بازی هفته پایانی در آن اصرار می ورزند!

مسلما باشگاه مس همه این اتفاقات را رصد می کند و در صورت لزوم پیرامون این موضوعات صحبت های بیشتری را هم مطرح خواهد کرد اگر رفتارهای دو سویه و شائبه برانگیز را همچنان ادامه دار ببیند.

تگ ها


دسته یک مس کرمان